Kráľovná historickej romance sa v knižnej novinke pýta: Nájdu si dve milujúce srdcia k sebe cestu?


657   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
historickej romance Naveky tvoja

Kráľovná historickej romance Jana Pronská má na svojom konte už 23 kníh a dlhé roky patrí k najobľúbenejším slovenským autorkám. Námet pre svoj najnovší román s názvom Naveky tvoja opäť čerpala z našich dejín. Tentoraz nás však zavedie aj na neapolský kráľovský dvor, miesto zrodu podmaňujúceho príbehu lásky dvornej dámy Hermíny a rytiera Matiasa.

Dvorná dáma kráľovnej Jany Neapolskej Hermína de Brie-Comte sa počas veľkolepého rytierskeho turnaja zahľadí do uhorského rytiera Matiasa z Borše, ktorý jej záujem opätuje. Netrvá dlho a vzájomná náklonnosť medzi dvoma mladými ľuďmi prerastie v lásku. Ani jeden z nich však netuší, že ich nečaká šťastný koniec. Kráľovná Jana má totiž s Hermínou vlastné plány, ktoré pramenia v minulosti, a je pevne rozhodnutá urobiť čokoľvek, aby ich naplnila. Z dôvodu pomsty neváha Hermíne a Matiasovi zničiť život a nik netuší, ako ďaleko je schopná zájsť.

 

Neprehliadnite:

Tibetský budhizmus
Tibetský budhizmus je životná filozofia. Herec Richard Gere: Toto je láska, vľúdnosť a zodpovednosť

Čítame so zatajeným dychom…

Priam cítil, ako mu tá dýka neúprosne preniká do útrob a zabíja v ňom všetko, čomu slepo a naivne veril, a tá neskutočná bolesť ho zrážala na kolená. Bol to koniec všetkých nádejí, všetkých snov a túžob… Sľúbila sa inému a ako keby toho nebolo málo, sľúbila sa jeho druhovi, jeho priateľovi… Navždy.

romantickej romance Naveky tvoja

Intrigy a znova iba intrigy…

Zlovôľa a intrigy kráľovnej zmaria aj tú najmenšiu nádej, že sa zaľúbenci dočkajú spoločného šťastia. Hermína sa musí vydať za iného a Matiasovi jej domnelá zrada zlomí srdce. Akoby toho nebolo málo, ženíchom je jeho nič netušiaci priateľ Róbert Druget, ktorý sa má stať novým vyslancom na neapolskom kráľovskom dvore…
Nájdu si dve milujúce srdcia k sebe znovu cestu i napriek tomu, že nad nimi visí hrozba horšia než smrť? Aké príkoria budú musieť zniesť, aby prekonali intrigy, obvinenia i vlastné pochybnosti a nedôveru? Je ich láska dosť mocná, aby zdolala všetky prekážky?

Jana Pronská viac vo videu:

Prvýkrát začala Janka Pronská písať príbeh Naveky tvoja od prostriedku, čo napovedá aj Prológ knihy. „Inšpiráciu k príbehu som našla náhodou,“ spomína si. „Bola to zmienka o Ráde Lazariánov a Lese malomocných, ktorý sa vraj nachádzal blízko Komárna a aj to, že aj na našom území sa vyskytovala lepra. Archeologické výskumy to vraj potvrdili.“

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk 

 


TagsKnihy