Cyklobus do Karpát opäť na cestách po Trnavskom kraji plnom cyklistických zážitkov!


1838   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Štefánikova cyklomagistrála je dokončená, milovníci cykloturistiky si prídu na svoje

Cyklobus do Karpát sa v máji opäť vracia na cesty Trnavského kraja zážitkov. Pohodlne a bezpečne bude voziť  cyklistov aj turistov za novými zážitkami. Na svoju prvú jazdu vyštartuje cyklobus už 7. mája. Jazdiť bude každú sobotu v mesiacoch máj, jún, júl a v septembri. Bude to na vynovenej trase: Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž a späť.

Trasa je v tomto roku predĺžená o zastávku v Prietrži na Záhorí. Posledná jazda je naplánovaná na 24. septembra 2022. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj týmto projektom nadväzuje na minuloročné jazdy Cyklobusom do Karpát, o ktoré bol na jeseň veľký záujem. Aj tohto roku na jar a počas leta ponúkla cyklistom a peším turistom (nielen) z Trnavy a Piešťan možnosť priblížiť sa k cyklotrasám a peším trasám v pohorí Malé Karpaty.

Bikesharing Smolenice

Aké novinky sú pripravené?

„Na túto sezónu máme pre cyklistov zaujímavú novinku. Pridali sme novú zastávku na Záhorí a zvýšili sme kapacitu vozíka na bicykle. Cyklisti sa odvezú do Prietrže, odkiaľ môžu spoznávať krásy Chvojníckej či Myjavskej pahorkatiny, kde sú k dispozícii tak cyklotrasy, ako aj značené turistické chodníky. Zároveň ponúkame cestujúcim možnosť rezervovať si svoje miesto pohodlne vopred na našej web stránke.“ Upresnila manažérka rozvoja destinácie KOCR Trnavský kraj Petra Hencelová. Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov. Nastúpiť a vystúpiť bude možné na ktorejkoľvek zastávke. Lístky na Cyklobus do Karpát budú dostupné online alebo priamo u vodiča v cyklobuse. Cestujúci s online rezerváciou však budú mať prednosť pred cestujúcimi bez rezervácie.

Neprehliadnite:

Cyklobus,Jesenná cyklistika – aké oblečenie by vám nemalo chýbaťCyklistické zážitky pokračujú. Poznáte asfaltové cyklotrasy na Slovensku a kde ich nájdete najviac?

Skúsenosti z minulého roka…

„S cyklobusmi sme minulý rok začali najmä z dôvodu, že sme reagovali na cyklistické komunity a partnerské oblastné organizácie cestovného ruchu z Piešťan a Trnavy, ktoré po riešeniach dopravnej dostupnosti turisticky zaujímavých lokalít už roky volali. V tomto roku opätovne spustíme aj Cyklobus od vody k vode zo Seneckých jazier cez Jelku do Čilistova a podporíme aj Cyklobus na Žitnom ostrove, “ dodala Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

cyklobus, Trnavský kraj zážitkov, lexikon.sk

Dobré rady pred prvou jazdou…

Novinkou tejto sezóny Cyklobusu do Karpát je pre cestujúcich z Trnavy možnosť zapožičania elektrobicykla v požičovni bicyklov Mobility RM JET Trnava v rôznych veľkostiach a s kompletným vybavením. Táto novinka umožní aj starším alebo kondične menej zdatným cyklistom užiť si dlhšie trasy bez väčšej námahy a vyskúšať vrastajúci trend elektrobicyklov. Pri rezervácii miesta v cyklobuse je možné zaškrtnúť záujem o požičanie elektrobicykla a tento bude pristavený 15 minút pred stanoveným časom odchodu cyklobusu na Autobusovej stanici v Trnave. Zároveň, po príjazde cyklobusu ho pohodlne odovzdáte čakajúcemu pracovníkovi požičovne.
Cena lístka pre všetky vekové kategórie na Cyklobus do Karpát – jednosmerný: 2,00 € , spiatočný: 4,00 €, dieťa do 3 rokov zadarmo.

Text: KOCR Trnavský kraj zážitkov
Medzitulky: redakcia
Foto: archív redakcie a archív KOCR Trnavský kraj zážitkov

Rezervácia miesta v cyklobuse pre cestujúcich aj bicykle je k dispozícii na stránke:
www.krajzazitkov.sk