Cyklistické zážitky pokračujú. Poznáte asfaltové cyklotrasy na Slovensku a kde ich nájdete najviac?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Asfaltové cyklotrasy na Slovensku: kde ich nájdete najviac, cyklotrasa slovensko, poistenie bicykla, cestovné poistenie

Bicykel je váš dobrý kamarát, zato kopce a terén až tak nie? Vyberiete sa výlet len vtedy, keď máte istotu, že vás čakajú asfaltové cyklotrasy? Také, na ktorých vás nebude natriasať a neriskujete nepríjemný pád? Také, pri ktorých si môžete bez starostí vyvetrať hlavu a nezbystrovať každú chvíľu pozornosť? Prinášame vám tipy na 3 cyklotrasy na Slovensku, ktoré do tohto rámca istotne zapadnú.

Severné Slovensko ako kráľ asfaltových cyklotrás?

Množstvo asfaltových cyklotrás nájdete – okrem Bratislavy a blízkeho Rakúska – aj na severnom Slovensku. Kraje obklopené horami športovcom prajú. Tak neváhajte, vezmite si do auta alebo do vlaku svojho dvojnohého tátoša a hor sa objavovať krásy Slovenska!

Belianska cyklotrasa

Belianska cyklotrasa, asfaltové cyklotrasy, cyklotrasa slovensko, poistenie bicykla, cestovné poistenie

Foto zdroj: spisskabela.sk

Asfaltová cyklotrasa spája podtatranskú obec Spišská Belá s Tatranskou Kotlinou. Je dlhá 9 km a zvládnete ju ľavou zadnou. Obľube sa teší najmä preto, že hoci kopce priamo na cyklotrase postrádate, okolo sa nimi môžete kochať. A to nie hocijakými. Naskytnú sa vám nádherné výhľady na Belianske Tatry. Ak vás to počas teplejších dní bude lakáť k odpočinku, popri cyklochodníku nájdete prístrešky aj s lavičkami. Pre výletuchtivých odporúčame návštevu Belianskej jaskyne.

Neprehliadnite:
Vyčisti si hlavu, nielen ruky! Máš to v nohách

Gaderská dolina

Gaderská Dolina, asfaltové cyklotrasy, cyklotrasa slovensko, poistenie bicykla, cestovné poistenie

Foto zdroj: Wikimedia

V Gaderskej doline vo Veľkej Fatre vymlel horský potok vo vápencových skalách malebný kaňon. Cyklovýlet v takomto prostredí pohladí dušu. Dohromady je to približne 30 km, navyše po kvalitnej udržiavanej asfaltovej cyklotrase. Tá ďalej vedie do doliny Selenec so skalným zúžením Čertova brána, do Dedošovej doliny a späť. Ak si predsa len trúfate aj na kopce, môžete si cestou spraviť výlet i na blízky Blatnický hrad.

Ružomberok

Ľupčianskou Dolinou, asfaltové cyklotrasy, cyklotrasa slovensko, poistenie bicykla, cestovné poistenie

Foto zdroj: visit.ruzomberok.sk

Ak hľadáte na Slovensku cyklotrasu aj s možnosťou kúpania, stavte sa v Ružomberku. Z neho sa ďalej vyberiete po asfaltovej cyklotrase alebo spevnenom betóne do Liptovskej Štiavnice, Liptovských Sliačov, Vyšného Sliaču, Partizánskej Ľupče a Bešeňovej. Nasleduje obrátka. Celá trasa je dlhá 28 km a príliš sa pri nej neunavíte. Cestou míňate napríklad Ludrovský kostolík, kopec príznačne zvaný Vrch a na obrátke sa môžete okúpať v termálnych prameňoch Aquaparku Bešeňová. Doprajte si športovú aktivitu i relax s celou rodinou.

Poistite si pády i bicykel

Povedzme si to na rovinu. Na asfaltových cyklotrasách môžete veľmi ľahko prísť k úrazu. Lebo táto plocha nepraje  príliš mäkkým dopadom. Predtým, ako sa vyberiete na bicykli brázdiť cesty sa radšej zabezpečite. Vybavte si v Union poisťovni online krátkodobé cestovné poistenie a nezabudnite ani na bicykel, ktorý si zabezpečíte vďaka výhodnému poisteniu domácnosti. To sa vzťahuje na celú vašu športovú výbavu i na výletoch. Jazdite bezpečne a bez starostí. I na bicykli!

Titulná foto: Pixabay