Prosím, zoznámte sa! Mesto Trenčín – ďalší slovenský kandidát na titul EHMK 2026

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Mesto Trenčín kandiduje na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026

Mesto Trenčín sa pred pár dňami pripojilo k doterajším slovenským kandidátom. K mestám Hlohovec, Nitra, Banská Bystrica, Žilina a Prešov, ktoré svoj záujem už potvrdili dávnejšie, pribudol ďalší zaujímavý kandidát na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026.

Predstavitelia Mesta Matúša Čáka predstavili realizačný team, ktorý by sa mal čo najlepšie zhostiť prípravných a organizačných prác. Želaný výsledok – stať sa Európskym hlavným mestom kultúry v roku 2026 – nikto v Trenčíne nespochybňuje. Naopak, hrdí Trenčania vidia výnimočnú príležitosť vďaka projektom, ktoré v meste už dlhoročne žijú a patria v pohode k tým najnavštevovanejším.

Mesto Trenčín kandiduje na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026

Trenčín na to naozaj má!

Dobré nápady, výborné podujatia, potenciál ľudí a rôznych komunít. To je najväčší potenciál, s rozvojom ktorého treba v najbližších rokoch počítať. O dobré námety nikdy nie je núdza. Iniciatívne aktivity určite nikto neodmietne. Je možné sa s nimi podeliť s organizátormi a môžete sa tak spolupodieľať na kreovaní kultúrneho Trenčína v najbližších rokoch.

Neprehliadnite:
Nič mi nebolo nemožné, lebo som chcel!

EHMK 2026 bude vo finále v rámci Slovenska zaujímavou súťažou prihlásených kandidátov. Každé z miest má svoje originálne prednosti, neopakovateľnú a silnú argumentáciu. Zdravú rivalitu akiste osvieži aj nový silný hráč – Mesto Trenčín, ktorého kandidatúru na tento prestížny post by bezpochyby podporil aj Pán Váhu a Tatier. Na svojich Trenčanov by bol určite hrdý!

Mesto Trenčín kandiduje na Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026

Viac sa o plánovaní projektu EHMK Trenčín 2026 môžete dozvedieť na www.trencin2026.sk, prípadne na Facebok stránke fb.com/trencin2026 a Instagram profile @trencin2026.

Foto: Shutterstock