Ako chutia Kysuce? V Múzeu kysuckej dediny budú opäť vyvárať vychýrené miestne špeciality

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Sladké koláče na Kysuciach

Na Kysuce možno cestovať nielen za zážitkami a čerstvým vzduchom v husto zalesnených horách, svojráznou ľudovou architektúrou, ale aj za skvelou tradičnou kuchyňou starých materí. Veď kulinárska turistika sa vo svete stáva čoraz populárnejšou. Ten kto zájde do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke spozná nielen kus slovenskej minulosti, ale aj tradičné chute tohto rázovitého slovenského regiónu.

Kysuce nikdy nepatrili k bohatým krajom, no tunajšie gazdinky si vedeli poradiť a vyčarovať dobroty chutrné kulinárske dobroty aj z mála. Keď nebolo mäso či zelenina, vymýšľali múčne, zemiakové, či hubové jedlá. To , čo tunajšia príroda a možnosti poskytovali. Varili nielen rôzne posúchy, kaše, jednoduché, no o to chutnejšie a sýte polievky. Viete, ako napríklad chutí taká kapustová polievka s fazuľou, kapustniaky či podlesníky? A navyše pripravené v starej drevenici priamo na dobovej peci? To je naozaj niečo iné a takéto jedlo má o jednu príchuť navyše…; spozáte ju až priamo tu na mieste. Takáto možnosť je aktuálna v prvú augustovú nedeľu v skanzene Kysuckej dediny.

pečenie podlesníkov, ako chutia Kysuce, gastro, cestovanie

K dobrej chuti patrí aj úsmev

Neprehliadnite:
Návštevníci sa dočkali:
Slanický ostrov umenia otvára 48. letnú turistickú sezónu

Chuť leta na Kysuciach

Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Krčmou z Korne, pripravilo podujatie Kuchyňa starých materí, na ktorom budú od 11.00 h. do 16.00 h. variť skúsené kuchárky v jednotlivých objektoch tradičné kysucké jedlá a majsterky varešky predvádzať naživo svoje umenie. Návštevníci budú môcť samozrejme ich výtvory aj ochutnať. Aby sa lepšie varilo a návštevníkom chutilo od 13.00 h. spríjemní nedeľné popoludnie Ľudová hudba Starejší z Novej Bystrice.

Podlesníky, Múzeum Kysuckej dediny, gastro, lexikon, kultúra, história, tradície

Podlesníky, kysucká pochúťka

Láska má aj tu svoju vôňu

Kuchyňa našich starých materí má v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke tradíciu a jedinečné čaro, ktoré sa mnohokrát spája s neodolateľnou dráždivou vôňou a vrúcnym privítaním. Iste si i vy spomeniete na obľúbené jedlá, ktoré vám vaša stará mama s láskou pripravovala. Medzi inšpiráciami nájdete aj neodolateľné podlesníky. Príďte ich ochutnať aj vy priamo na Kysuce 1.8. Ste srdečne vítaní!

Viac na: www.kysuckemuzeum.sk