Staň sa pretekárom a pomôž!


3457   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Staň sa pretekárom a pomôž

Výzva „Staň sa pretekárom a pomôž!“ oslovila stovky nadšencov lyžovania. Cieľom podujatia bolo motivovať zdravých ľudí k aktívnemu pohybu a zároveň ich inšpirovať, aby pomohli tým, ktorí sú odkázaní na lekársku starostlivosť a nemocničné lôžko.

Jedinečné športovo-dobročinné podujatie (Staň sa pretekárom a pomôž) sa uskutočnilo na Horehroní: LIONS CLUB Brezno dlhodobo pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka snahe členov a zapojeniu lyžiarov do verejných pretekov, ktoré sa konali 16. februára 2019 v Mýte pod Ďumbierom, pretekári úspešne vyzbierali viac ako 3000 €.

Z týchto finančných prostriedkov kúpili šesť špeciálnych antidekubitných matracov, ktoré 21. marca slávnostne odovzdá Michal Kič, prezident LIONS CLUB Brezno spolu s majiteľom Hotela Partizán, ktorý prevádzkuje aj MÝTO SKI & FUN centrum v Mýte pod Ďumbierom riaditeľovi Nemocnice s poliklinikou v Brezne Ing. Jaroslavovi Mačejovskému.

Pozrite si: Prešovská iniciatíva na záchranu organu

Antidekubitné matrace sú veľmi užitočné. Poslúžia pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti a na chirurgickom oddelení. Pomôžu dlhodobo ležiacim a pacientom v kritických stavoch vyvarovať sa nepríjemným preležaninám, ktoré sa ťažko hoja a spôsobujú ďalšie zdravotné komplikácie.

Staň sa pretekárom a pomôž

Zdroj: www.horehronie.net