Viete, ktoré 3 cyklistické aplikácie by nemali chýbať vo vašom telefóne? Radi poradíme…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Aplikácie pre cyklistov
Reklamy

Ste cyklista a hľadáte spôsoby, ako si užiť naplno život na dvoch kolesách? Moderné smartfóny – s dobre zvolenými aplikáciami – toho dokážu naozaj veľa! Ktoré 3 cyklistické aplikácie by nemali chýbať vo vašom telefóne?

Cyklistická sezóna sa opatrne začína. A vy ste si konečne našli čas dať do poriadku svoju mobilnú cyklistickú výbavu? Po tom, ako si skontrolujete a pripravíte bicykel, by ste nemali zabudnúť ani na ďalšie užitočné a praktické detaily, ktoré dokážu cyklo-výlety povýšiť na novú úroveň. Napríklad cyklopočítače, ktoré ukazujú okamžitú a priemernú rýchlosť, najazdené kilometre, odmeriavajú čas. Tie dokonalejšie dokonca tep, kadenciu a ďalšie užitočné údaje. Alebo rovno GPS zariadenia pre cyklistov, ktoré dokážu nielen navigovať, ale aj ukladať prejdenú trasu a následne ju ukázať na mape. Takáto výbava nie je však lacná. Našťastie, nič z toho si kupovať nemusíte. Dnes vám stačí obyčajný smartfón s modernými aplikáciami, ktoré každý cyklista určite privíta. Prinášame zopár námetov na tie najužitočnejšie.

Strava

Kto sa aspoň trochu orientuje v športových aplikáciách, určite pozná aplikáciu Strava. Spomínali sme ju už v článku o aplikáciách pre lyžiarov. Strava totiž dokáže poslúžiť pri rôznych športoch. Cyklistika však patrí medzi hlavné, na ktoré je Strava určená. Čo všetko ponúka? Jej hlavnou funkciou je zaznamenávanie trasy. Na začiatku svojho výletu ju zapnete, po skončení vypnete a aplikácia vám na mapke vykreslí presnú trasu, ktorú ste prešli, ukáže prejdené kilometre, priemernú rýchlosť, grafy rýchlosti v čase a taktiež grafy prevýšenia.

A to ani zďaleka nie je všetko. Používatelia môžu v rámci aplikácie pre cyklistov vytvárať trasy a keď iný používateľ danou trasou prejde, jeho čas od začiatku po koniec vytvorenej trasy sa zaznamená. Vďaka tejto funkcii môžete porovnávať svoje časy na jednotlivých úsekoch s desiatkami iných používateľov a bojovať o prvé miesto. Základná verzia Stravy, ktorá bude stačiť každému, aj pokročilejšiemu cyklistovi, je úplne zadarmo, prémiová verzia s niekoľkými ďalšími funkciami je za poplatok.

Aplikacie pre cyklistov

Bike Computer

Cyklopočítač ukazujúci základné údaje o jazde by mal rovnako patriť medzi základnú výbavu každého cyklistu. V dnešnej dobe vám však stačí držiak telefónu na riadítka a aplikácia Bike Computer. Tá na základe údajov z GPS zobrazuje aktuálnu rýchlosť, priemernú rýchlosť, prejdenú vzdialenosť a čas jazdy. Dá sa navyše ľahko prepojiť s aplikáciou Strava, čo jej použiteľnosť ešte rozšíri.

Neprehliadnite:
Aplikácie, ktoré pomôžu pri zimnej turistike a športe

Aplikacie pre cyklistov

Road Bike Manual

Už sa vám stalo, že sa na vašom bicykli počas výletu vyskytla porucha, ktorú ste nevedeli opraviť? Práve na také situácie je tu aplikácia Road Bike Manual, ktorá je síce len po anglicky, no vďaka pekným názorným obrázkom a videám pomôže aj ľuďom, ktorí angličtinu neovládajú. V skratke, táto aplikácia v sebe obsahuje desiatky obrázkových a video-návodov na opravu základných porúch bicykla a doladenie funkčnosti jeho technických súčastí. Je tak skvelým pomocníkom pre každého domáceho opravára bicyklov. O jej využití pri cyklistike ani nehovoriac.

Hádam sme vám pomohli a dobre poradili… Veríme, že tieto 3 aplikácie spríjemnia a znásobia vaše zážitky na cyklistických cestách po Slovensku!

Dominik Parajka