MS v karate a kobudo v Bratislave

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
karate kobudo

Po tieto dni – 20. – 23. júna – sa v Bratislave konajú 8. Majstrovstvá sveta v karate WUKF a zároveň od dnes aj 1. Majstrovstvá sveta v kobudo WUKF. Na šampionáte sa predstaví vyše 2800 súťažiacich zo 60 krajín sveta. Slovenskú republiku zastupuje takmer 200 karatistov.

karate kobudo

Bratislava patrí karate. Konajú sa tu 8. Majstrovstvá sveta v karate WUKF a zároveň aj 1. Majstrovstvá sveta v kobudo WUKF. Ich organizátorom je svetová organizácia World Union of Karate-Do Federations spolu so Slovenskou federáciou karate a bojových umení. Partnerom podujatí je aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorý majstrovstvá sveta finančne podporil. Celkovo sa na šampionáte predstaví vyše 2800 súťažiacich zo 60 krajín sveta, medzi nimi i takmer 200 našich karatistov.

karate kobudo

Táto udalosť je pre mňa dôležitá nielen ako pre hostiteľa, ale najmä ako pre karatistu. Karate sa venujem dlhé roky. Preto vítam, že prvýkrát v histórii tu máme najlepších svetových či slovenských karatistov. Verím, že sa im bude u nás dobre dariť a zároveň aj páčiť bohatá ponuka bratislavského regiónu, ktorú si snáď budú môcť pozrieť,” povedal bratislavský župan Juraj Droba.

Neprehliadni: Olympijský deň v Banskej Bystrici

8. Majstrovstvá sveta v karate WUKF ako aj 1. Majstrovstvá sveta v kobudo (boj so zbraňou) WUKF potrvajú do nedele 23. júna 2019. Zároveň celý rok 2019 sa koná Pohár Slovenskej federácie karate a bojových umení, ktorých organizátorom je Slovenská federácia karate a bojových umení v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislava.

karate kobudo

Cieľom organizátora je, aby bol tento turnaj v Bratislave najlepším a najväčším turnajom v histórii World Union of Karate-Do Federations.

www.bratislavskykraj.sk