Čím prekvapiť na Vianoce tínedžera? Týchto 5 tipov určite poteší a vám to môže uľahčiť rozhodovanie!


3662   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Orava Vianoce tínedžérov

Čím potešiť na Vianoce tínedžera? Každoročná dilema je znova tu. Deti milujú darčeky a hneď po Štedrej večeri začínajú s ich rozbaľovaním. S pribúdajúcim vekom a nástupom puberty sa však veci a nároky našich ratolestí trochu komplikujú. Zvlášť ak nejde iba o vaše dieťa, ale napríklad aj o synovca, neter či dieťa vašej kamarátky. Trafiť to, čo by potešilo dušu -násťročných nemusí byť taká tutovka. Prinášame vám 5 tipov na darčeky od osvedčeného dodávateľa praktických darčekov – Orava. V okruhu adolescentov sa osvedčili a možno i vám v rozhodovaní zachránia tieto nadchádzajúce Vianoce, ktoré už-už klopú na dvere…

Pre hráčov…

Asi tušíte, že prvý tip bude smerovať do online kruhov. Veď čo už dnes dokáže viac nadchnúť dušu -násťročného ako obrazovka tabletu, počítača či smarfónu? Hádam neexistuje junior v tomto veku, ktorý by nemiloval online hry. Keby bolo na nich, drvili by hry od rána do večera. A práve na hranie hier sú ako stvorené herné slúchadlá so zabudovaný mikrofónom Orava LiveBass-2 Gaming. Vynikajú čistými tónmi a masívnymi basmi vo frekvenčnom rozsahu 20 – 20 000 Hz a impedanciou 32 ohmov. Vďaka jemnej penovej výstuži a uzatvorenému tvaru ergonomicky sedia na ušiach a ani po dlhšej dobe netlačia. Posunom nastaviteľného hlavového mostu sa dajú ľahko napasovať, aby na hlave tínedžera sedeli ako uliate. USB káblom a 3,5 mm jackom sa dajú ľahko prepojiť s počítačom, hernou konzolou Xbox, PS, ale aj s mobilom či tabletom. LiveBass2 Orava

… a čo stretnutia s kamarátmi?

Flexibilný mikrofón s potlačením okolitého šumu sa dá sklopiť pozdĺž hlavové mostu a keď nie je potrebný, dá sa vypnúť. To sa však stane asi zriedka, lebo len čo mĺkvy tínedžer vojde do detskej izby a napojí sa na čet alebo online hru s kamarátmi, ústa sa mu nezastavia. Aj  v časoch, keď je stretávanie a pohyb v exteriéri obmedzený, zostáva v kontakte s partiou. Tá je pre zdravý vývin mladého človeka dôležitá. A hoci mu to nemusíte pripomínať, ak si nechcete vyslúžiť gúľanie očami, tento darček je vlastne mimoriadne praktický počas online vyučovania (na komunikáciu s učiteľom a prácu v skupine, v tomto prípade by malo byť hranie hier tabu). Herné bluetooth slúchadlá Orava LiveBass-2 R Gaming v atraktívnom červeno-čiernom dizajne  a so štýlovým LED RGB podsvietením sa hodia aj pre dievčatá, maskáčové prevedenie modelu Orava LiveBass-2 C Gaming (tiež s podsvietením) sú snom nejedného nádejného víťaza v hráčskej aréne.
Odporúčaná maloobchodná cena: 29,90 €.

Neprehliadnite:

Dajte stopku suchému vzduchu u vás doma a užívajte si výhody aromaterapie, Orava HUM42, zvlhcovac vzduchuDomáca pohoda s benefitom. Dajte stopku suchému vzduchu a užívajte si výhody aromaterapie u vás doma!

Pre tých, čo milujú hudbu

Z izby tínedžera sa neustále niečo ozýva. Ak to nie je rozhovor s kamarátmi, hrá mu tam obľúbená hudba. Najlepšie priamo z telefónu, hitparády a slučky top hitov cez Spotify či songy na YouTube. A najlepšia sú tie, ktoré dokážu hulákať poriadne nahlas.  Aspoň tak by si to možno váš tínedžer prial. Tak mu už konečne spravte radosť a darujte mu na Vianoce štýlový bluetooth reproduktor Orava Crater-9, ktorý je pastvou pre oči. Hrá totiž nielen hudobné vypaľovačky, ale aj vďaka RGB podsvieteniu aj siedmimi farbami.

Orava crater

Technika víťazí

Hitmi a svetelnou šou to roztočí v izbe tínedžera na plné otáčky. Stačí ho bezdrôtovo spárovať so smartfónom, tabletom, či počítačom a skladby uložené v týchto zariadeniach reprodukuje vo výbornej kvalite, s čistými tónmi, bez sekania výšok a s precíznou dynamikou aj v sýtych, hutných basoch. Je to však len taký obyčajný „reprák“. Slúži aj ako nabíjačka smartfónu a v režime bieleho svetla aj ako zdroj svetla na drobné úkony na pracovnom stole. Mobilu s podporou Qi dodá „šťavu“ bez káblov a expresne rýchlo vďaka najmodernejšej Qi technológii s výkonom 10 W. Z tohto darčeka bude aj tínedžer paf!
Odporúčaná maloobchodná cena: 49,90 €.

Pre makačov, milovníkov výziev a aj na rozhýbanie tela

Ak máte v rodine mladého športovca a ešte aj vášnivého cyklistu, je smart akumulátorová prenosná pumpa  s LED svietidlom Orava PUMP-1 jasná voľba. Aj domácich vysedávačov však s jej pomocou môžete vytiahnuť do exteriéru v adventure móde. Stačí, ak k pumpe pribalíte mapu s vyznačenými miestami, na ktoré sa spoločne vyberiete na dvojkolesových tátošoch a stanovíte si tak výzvu pre rok 2022. Ten správny tlak na cyklovýletoch zverte do rúk tínedžera. Vyhrá sa so smart hi-tech hračkou a ani sa pri tom nezapotí. Pumpa totiž expresne dofúka pneumatiku bez akejkoľvek námahy. Má hadičku s 3 násadcami pre rôzne ventily a maximálny hustiaci tlak 120 PSI v 4 režimoch hustenia. Vďaka automatickej detekcii tlaku ukazuje na LCD displeji aktuálnu hodnotu tlaku v pneumatike. Stačí nastaviť cieľovú hodnotu a hustenie sa začne a automaticky skončí po dosiahnutí cieľa. Pumpa je kompaktná a nenechá vás na cyklovýlete „v štichu“ ani v noci a vďaka zabudovanému LED svetlu výborne poslúži aj ako baterka. O čo menej sa tínedžer namáha pri fúkaní, o to viac mu dajte do tela dĺžkou cyklotrasy a výškovým profilom terénu. V duchu hesla: V zdravom tele zdravý duch!
Odporúčaná maloobchodná cena: 69 €.

Pump 1 Orava

A nakoniec niečo pre parádnice

Už sa vaša dcéra, neter či kamarátkina ratolesť začala zvŕtať pred zrkadlom a detailne si pozoruje každý pupienok na tvári? Nuž, chce sa páčiť – duša dieťaťa sa mení na dušu mladej ženy. Doprajte jej teda pomocníkov na úpravu vzhľadu! Sonický čistič pleti Orava FB-11 jemne, avšak dôkladne zbaví pleť drobných nečistôt, odumretých buniek, hravo si poradí aj s hrubšou vrstvou mejkapu a efektívne pomáha uvoľňovať upchaté póry. Okrem hĺbkovej očisty pre mladistvý vzhľad poskytuje aj luxus pílingu a mikromasáže a aktivuje pokožku ku kráse. Je vhodný pre všetky typy pleti, vodotesný, umožňuje nastaviť rýchlosť vibrácií pri čistení a masáži a funguje na 3,7 V batériu.

Orava FB 11

Vlásky – koruna mladej krásky

Na úpravu vlasov mladej slečny je ako stvorená Orava Teneražehlička a kulma na vlasy 2 v 1. Má keramické platne novej generácie s hladkým, kĺzavým povrchom, čo uľahčuje úpravu a zabraňuje poškodeniu vlasov aj pri častom používaní. Vyžehlí vlasy do hodvábne splývajúceho vodopádu. Pod správnym uhlom však vďaka špirálovitému tvaru platní z prameňov vlasov vytvorí aj atraktívny vlnitý účes. Po zapnutí sa rýchlo nahrieva. Už do 15 sekúnd je pripravená na použitie a v režime Turbo sa ohreje už do 2 sekúnd. Rešpektuje individuálnu kvalitu vlasov, preto umožňuje nastaviť teplotu nahriatia platní od 150 do 230 stupňov Celzia so zobrazením aktuálnej teploty na LED displeji. Ergonomicky sadne do ruky, ľahko sa obsluhuje a váži len 300 g, takže ani pri úprave hustej hrivy nedá zabrať zápästiam a trpezlivosti.
Odporúčaná maloobchodná cena: Orava Tenera: 24,90 €, Orava FB-11:  19,90 €.

Orava Tenera

Všetky uvedené tipy na darčeky pre tínedžera kúpite našom v e-shope z bezpečia svojho domova s doručením do Vianoc (pri objednávke do 20. 12. 2021).
Viac na:
www.orava.eu 

Súťaž s Oravou

Zapojte sa do súťaže o ceny na vianočné darčeky pre tínedžerov – pre mladé dámy  sonický čistič pleti  a pre coolových mladíkov slúchadlá:
Stačí, ak nám napíšte – aká pomôcka je hitom mladého vášnivého cyklistu, o ktorej píšeme v tomto článku?
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 15.12. 2021