Netradičné zážitky z Trnavského kraja ako netradičné darčeky pod stromčekom

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Risografika Vianoce KOCR TT

Netradičné darčeky. Táto otázka býva aj najväčšou dilemou vianočných sviatkov. Ako vybrať originálny darček, ktorý má hlbší zmysel a po sviatkoch sa nestane zbytočnosťou na vyhodenie? Dá sa tomu predísť darovaním príbehu a zážitku, ktorý zostane ako spomienka, na ktorú sanezabúda. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj preto prináša tipy na príbehy a zážitky pod stromček, ktoré potešia tak tých, ktorí majú radi hmotné darčeky, ako aj tých, ktorí uprednostňujú netradičné zážitky.

Darček, ktorý prekvapí

Prvým tipom na originálny darček, ktorý pod stromček neputoval cez pol sveta, sú risografiky. Vznikli v súťaži organizovanej KOCR Trnavský kraj. „Cieľom súťaže bolo podporiť slovenských umelcov, a tým ľudí pracujúcich v umeleckom a kreatívnom priemysle, ktorý je jedným z najviac zasiahnutých odvetví počas pandémie koronavírusu,“ povedala riaditeľka Krajskej organizácie Trnavský kraj Agáta Mikulová. Ďalej dodáva, že „na výber je 15 víťazných diel, na ktorých sú vyobrazené ikonické postavy a príbehy Trnavského kraja – Ludwig van Beethoven z Dolnej Krupej, víla Ilona zo Žitného ostrova, moravianska Venuša, piešťanský barlolámač a mnohé iné.“

 

Ako diela vznikli

Diela boli vytlačené v Trnave technikou tlače risograf, ktorá pri reprodukcii diel vytvára nedokonalosti, takže každý vytlačený kus je unikát. Risografiky sú vyrobené v limitovanom počte spoločne so sprievodným informačným letákom na zadnej strane. Boli ručne očíslované a osobne autormi signované.

Risografika Vianoce KOCR TT
Pre tých, ktorí vyhľadávajú práve netradičné zážitky, môže byť vhodným vianočným darčekom poukážka na zážitkovú prehliadku mesta – Piešťany podľa Wintera. Počas prehliadky je možné nahliadnuť do príbehov rodiny Winterovcov a objaviť ich skryté tajomstvá priamo v uliciach mesta.

Winter KOCR TT

Neprehliadnite:

Stano Bursa: Letka 13 – Najúspešnejšia slovenská stíhacia letka v histórii (1939 – 1944)Fajnšmekri sa dočkali!
Unikátna faktografia – historicky najúspešnejšia slovenská stíhacia Letka 13 v spomienkach

Originálne predstavenie v uliciach mesta

„Prehliadku vytvorila KOCR Trnavský kraj v spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave a ponúka unikátne spojenie histórie a divadla netradičným a originálnym spôsobom. S audiohrou v slúchadlách návštevníci prechádzajú mestom Piešťany a pred ich očami ožíva doba Ľudovíta Wintera, “ doplnila Agáta Mikulová.
Termín prehliadky si obdarovaný vyberie po uvoľnení protipandemických opatrení.

Text a foto: KOCR Trnavský kraj
Medzititulky: redakcia

Viac informácií o netradičných darčekoch i ako si ich objednať na: www.krajzazitkov.sk