Malý Rím – poznáte jeho pamiatky?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Malý Rím

Mesto Trnava pre historické uličky, množstvo kostolov a historických pamiatok zvykneme nazývať aj slovenský alebo Malý Rím. Ak ho chcete počas letnej sezóny Malý Rím spoznať, môžete sa spoľahnúť na ústretové turistické služby. Aby bolo mesto k turistom ešte viac ústretové, predĺžilo od mája až do konca septembra otváracie hodiny kostolov, Mestskej veže i Turistického informačného centra.

Malý Rím, Mestská Veža

Predstavu o Trnave si najlepšie urobíte, ak vystúpite po 143 schodoch na Mestskú vežu. Z nej budete mať mesto s bohatou históriou ako na dlani. „Radi by sme návštevníkom Trnavy ukázali zaujímavé miesta, ktoré by pri ich návšteve mesta nemali chýbať,“ hovorí Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a dodáva: „preto môžete Mestskú vežu a Turistické informačné centrum navštíviť kedykoľvek počas celého týždňa od 10. do 18. hodiny.“

Malý Rím, Turistické Informačné Centrum Trnava

V Turistickom informačnom centre pod Mestskou vežou sa dajú dohodnúť aj tematické prehliadky so sprievodcom v dobovom kostýme, vďaka ktorým Trnavu najlepšie spoznáte.

Malý Rím, Prehliadky Mesta Trnava So Sprievodcom

„V súčasnosti ponúkame tematické prehliadky v slovenčine, angličtine, nemčine, maďarčine a ruštine. S prehliadkou „Staré mesto“ objavíte kúzlo najkrajších sakrálnych pamiatok mesta Trnava a s prehliadkou „Malý Rím a víno“ spoznáte významnú históriu trnavského vinohradníctva a vinárstva,“ hovorí Michaela Potočárová.

Neprehliadnite: Užite si leto s deťmi v Trnave a okolí

Malý Rím, Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Malý Rím, Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

V rámci nich vám ukážu unikátny celodrevený oltár v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorý patrí k najväčším a najkrajším oltárom svojho druhu v Európe, barokovú kaplnku pri Bazilike sv. Mikuláša či románsky karner. Sprievodca špeciálnej prehliadky „Malý Rím a víno“ zavedie hostí aj do podzemia, kde v dubových sudoch dozrievalo len to najkvalitnejšie víno.

Bazilika Sv. Mikuláša

Bazilika Sv. Mikuláša

Bazilika Sv. Mikuláša

Bazilika Sv. Mikuláša

Predĺžené otváracie hodiny majú do októbra majú aj kostoly, ktoré sú pre Trnavu najväčšími dominantami. Vďaka vstupom zadarmo si tak hostia môžu naplno vychutnať jedinečnú atmosféru, ktorá sa dá najsť len v Trnave.

Foto: Trnava Tourism
www.regiontrnava.sk