Olympijský deň v Banskej Bystrici

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Olympijský deň

Oslávte Olympijský deň spolu so slovenskými športovcami. V nedeľu v banskobystrickom Parku pod Múzeom SNP budete mať možnosť stretnúť biatlonistku Anastasiu Kuzminovú, futbalistu Róberta Vitteka, kanoistu Mateja Beňuša, lyžiarov Adama a Andreasa Žampovcov a ďalších v rámci série športových podujatí Športuj Slovensko.

Projekt Slovenského olympijského a športového výboru Športuj Slovensko podporuje deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách. Na svojom konte má už prvé dve podujatia – v Prešove v Jazdeckom areáli a na megaihrisku na Štrbskom plese. Tretie podujatie sa uskutoční v nedeľu 23. júna v Banskej Bystrici.

Olympijský deň

Cieľom iniciatívy Športuj Slovensko je rozvíjať pozitívny vzťah detí k športu a inšpirovať ich k tomu, aby sa stal súčasťou ich každodenného života. Deti si budú môcť vyskúšať rôzne športy a športom osláviť Olympijský deň, ktorý pripadá v kalendári práve na 23. júna.

Olympijský deň

Naším cieľom je budovať lepšie podmienky pre šport na Slovensku. Je veľmi dôležité, aby si už najmenšie deti postupne vytvorili športový návyk a prostredníctvom športu sa formovali detské osobnosti a utužovali sa vzťahy v rodinách,“ predstavil hlavnú myšlienku projektu výkonný riaditeľ Slovenského olympijského a športového výboru Gábor Asványi.

Olympijský deň

Rodičia môžu svojich malých športovcov prihlásiť aj do súťažných disciplín. Súťažiť môžu v behu, jazde na bicykli alebo odrážadle. Registrácia na stránke www.sportujslovensko.sk je ale podmienkou na zapojenia sa do súťaží. Na víťazov čakajú hodnotné ceny a každý malý športovec dostane aj medailu a špeciálne tričko Športuj Slovensko. Štartovné je vo výške 5 eur. Najlepší traja z každej kategórie budú odmenení vecnými cenami, ktoré venoval generálny partner projektu BILLA Slovensko.

Odporúčame: Nízke Tatry – 4 tipy na návštevu 

Organizátori podujatia sľubujú deň plný športu, zábavy a zdravého súťaženia, samozrejme, aj autogramiádu olympionikov. Deti sa budú môcť stretnúť s úspešnou olympioničkou Nasťou Kuzminovou, „strieborným“ kanoistom z Ria Matejom Beňušom, futbalistom Robom Vittekom, s akrobatickou lyžiarkou Zuzanou Stromkovou, snoubordistkou Klaudiou Medlovou, či motocyklovým pretekárom Ivanom Jakešom. Vyskúšať si budú môcť golf, k dispozícii bude aj špeciálna futbalová miniaréna a ďalšie zaujímavé športové aktivity. Tešiť sa môžu aj na vystúpenie známej detskej skupiny PACI PAC, ktorá malých návštevníkov roztancuje i rozospieva.

Olympijský deň

Chýbať nebude ani tradičné žrebovanie špeciálnej ceny – športových bicyklov CTM pre celú rodinu. Šancu vyhrať bude mať každý, kto sa zúčastní aspoň jednej zo súťažných disciplín. Podujatie v Banskej Bystrici bude predposledným zo série Letných olympijských podujatí, ktoré zavŕši septembrový event v Bratislave. Viac informácií na

www.sportujslovensko.sk.
Úprava: Petra Piknová