Začína ART in PARK v Trenčianskych Tepliciach

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Art In Park

Umelecký festival ART IN PARK prinesie mladé umenie do Trenčianskych Teplíc tento rok 21. – 23. júna. Jednu z nosných častí 4. ročníka festivalu predstavujú hudobné koncerty mladých umelcov. Pozvanie prijali slovenské kapely Puding pani Elvisovej, Papyllon, ale aj Katarína Máliková a anglický pesničkár Emilio Pinchi.

ART IN PARK už po štvrtý raz prináša do kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach ľahko uchopiteľné umenie pre všetky vekové kategórie. Opäť spojí na jednom mieste film, hudbu, výtvarné umenie a divadlo a prinesie aj niekoľko noviniek. Súčasťou 4. ročníka bude talianska kinematografia, ktorú predstaví v spolupráci s Talianskym inštitútom kultúry a dôležitým bodom je aj ekológia a princípy Zero Waste.

Art In Park

Festivalové hudobné lahôdky

ART in PARK, Papyllon

Papyllon

Hudobný program festivalu je opäť vytváraný s cieľom zachovať umelecký rámec festivalu, vyhnúť sa hudobnému mainstreamu, podporiť mladých a lokálnych umelcov a ponúknuť skvelý hudobný zážitok. Koncerty budú prebiehať na hlavnom pódiu v parku a na menšom pódiu v chill-out zóne festivalu. Začínajú už dnes o 19. hodine a trvať budú až do nedeľného poobedia. Účinkovať bude známa skupina Papyllon z Prešova, mladá talentovaná hudobníčka Katarína Máliková, ktorá v hudbe spája tradičné slovenské piesne s klasikou, popom a world music.

ART in PARK, Katarína Máliková

Katarína Máliková

O nočnú zábavu sa postará DJ MATWE. Druhý deň ART IN PARK otvorí koncert unikátnej trenčianskej kapely TICHO po ňom nastúpi dobre známa elektro-indie-popová kapela Puding pani Elvisovej. Pódium v chill-out zóne festivalu bude v sobotu patriť anglickému pesničkárovi menom Emilio Pinchi z Liverpoolu. Vyštudoval tam renomovaný Liverpool Institute for Performing Arts založený Paulom McCartneym a jeho hudba balansuje na pomedzí indie folku, lo-fi folku, až folk-punku.

ART in PARK, DJ MATWE

DJ MATWE

Súčasťou sobotňajšej noci bude aj obľúbený koncept silent disco s Dj-mi Bulp a Mimi. V nedeľu hudobný program ukončí poobedňajším koncertom mladá slovenská formácia z Čadce Blanch, ktorých skladby sú mixom folku, soulu a popu. Kompletný hudobný program nájdete na https://www.artinpark.sk/hudba.

Pre milovníkov filmu

Festival v spolupráci s ArtKinom Metro premietne 20 snímok v 5 filmových sekciách. „Nosnou témou 4. ročníka sa stala Československá tvorba venovaná 30. výročiu Nežnej revolúcie,“ uvádza produkčná manažérka, Zuzana Danechová. Návštevníkov čakajú ocenené snímky Jan Palach, Toman, Ostrým nožom alebo Teroristka. V spolupráci s Talianskym inštitútom kultúry festival prinesie talianske drámy prelínajúce sa s humorom ako Úplní cudzinci alebo Šťastný Lazzaro.

Premietanie Filmov

Divákov čakajú tiež oscarové filmy Zelená kniha alebo Bohemian Rhapsody a tento rok opäť prinesie pásmo najlepších krátkych animovaných oscarových snímok. V rámci Art Selection sa návštevníci môžu tešiť na hudobný film Leto alebo príbeh Alexandra McQueena. Zaujímavým konceptom budú edukatívne dokumenty pripravované v spolupráci s environmentálnymi združeniami ako Woman at War alebo Putovanie so sobíkom. Snímky doplní premietanie pre najmenších a výber najlepších študentských filmov festivalu ÁČKO.

Bude sa vám páčiť: Zelená žaba vytvára príjemnú atmosféru

Podpora študentskej tvorby

Originálnym prvkom festivalu budú opäť umelecké inštalácie, ktoré ozdobia Kúpeľný park. Štvrtý ročník dáva priestor výhradne študentským prácam škôl SUŠ Trenčín a STU Bratislava pod vedením umelca, grafika a dizajnéra Milana Stanca. Tohtoročnou témou je „Akcia-reakcia“ a predstavuje interaktívnosť prvkov a ich reakciu na celkový program v parku. Príležitosť študentskej tvorbe dáva aj fashion show, ktorá predstaví dizajnérske práce mladých návrhárov z SUŠ Trenčín.

Akcia Reakcia

V rámci divadla návštevníkov rozosmejú divadelné telesá SpozaVoza s predstavením Tajomstvo Oceánu či divadlo Kapor Na Scéne s predstavením Robin Hood alebo komik Pavol Seriš so stand-up show z prostredia reštaurácií.

Ekológia a princípy Zero Waste

Počas troch festivalových dní je pre všetkých návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program. Nebudú chýbať kreatívne worshopy pre deti aj dospelých, inšpiratívne diskusie a služby lokálnych barberov.

Separačný riad

Dôležitou súčasťou ART IN PARKU je téma ekológie a ochrany životného prostredia. Organizátori sa zaviazali dodržiavať princípy Zero Waste. Okrem vratných pohárov, doplnia separačné zóny a diskusie o koncepte Zero Waste a udržateľnosti v spolupráci s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky. „Cieľom nášho záväzku je minimalizácia odpadu na festivale a orientácia v téme návštevníkmi,“ dopĺňa Z. Danechová.

Umelecký festival ART IN PARK organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Trenčianske Teplice a občianske združenie Cultura. Projekt festivalu bol podporený v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa a je realizovaný za podpory Trenčianskej nadácie.

www.artinpark.sk
www.cultura.sk

www.spicybrown.sk