Sign in / Join

Zelená žaba vytvára príjemnú atmosféru

Share:
Zelená žaba

 

V údolí potoka Teplička pod ochranou Strážovských vrchov v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice sa nachádza Kúpalisko Zelená žaba – architektonický skvost, ktorý vás očarí nielen svojou históriou, ale i príjemným prírodným prostredím a trenčianskou vodou.

Známe kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach je klenotom z druhej polovice 30. rokov. Autorom kúpaliska je známy architekt Bohuslav Fuchs a patrí medzi desať najzaujímavejších stavieb slovenskej medzivojnovej architektúry. Bohuslav Fuchs vytvoril jednu z vrcholových architektúr, ktorá svojou umeleckou hodnotou presahuje rámec Slovenska, ale i doby, v ktorej vznikla.

Kúpalisko v novom šate

Kúpalisko Zelená žaba

Vďaka podpore Európskej únie kúpalisko v lete 2015 opäť otvorilo svoje brány pre návštevníkov, a to po dlhých pätnástich rokoch. Dnes sa pýši bazénom s dĺžkou 33 metrov a detským bazénom. Dokonalé uvoľnenie prežijete v saunovom svete, kde sa o vaše zdravie perfektne postarajú nielen sauny, ale aj virivka a ochladzovací bazén. Zveriť sa môžete do rúk skúsených masérov. Deti sa môžu hrať na multifunkčných ihriskách kým sa dospelí venujú napríklad bowlingu.

Bude sa vám páčiť: V Bešeňovej sa stretnú majstri v peelingových procedúrach

Na skok od lesa

Kúpalisko Zelená žaba

Blízkosť hustého porastu stromov prepožičiava kúpalisku svieži vzduch a pocit symbiózy s prírodou. Príjemné prostredie priam zvádza k lenivému posedávaniu na ležadlách, relaxu a šanteniu v bazénoch. Zelená žaba počas letnej turistickej sezóny pripravuje aj mnohé zábavné a netradičné aktivity, ako napríklad nočné kúpanie, animačné hry pre deti, spoločenské akcie či koncerty.

Share:

Pridať komentár