Európsky architektonický skvost Zelená žaba sedí na prameni zdravia desiatky rokov v symbióze s prírodou

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Kúpalisko Zelená žaba

V údolí potoka Teplička – pod ochranou Strážovských vrchov v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice – sa nachádza Kúpalisko Zelená žaba. Architektonický skvost, ktorý očarí nielen svojou históriou, no i príjemným prírodným prostredím a teplickou vodou.

Známe kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach je architektonickým klenotom z druhej polovice 30. rokov 20.storočia. Autorom kúpaliska je známy architekt Bohuslav Fuchs a patrí medzi desať najzaujímavejších stavieb slovenskej medzivojnovej architektúry. Vytvoril jednu z vrcholových architektúr, ktorá svojou umeleckou hodnotou presahuje rámec Slovenska i doby, v ktorej vznikla.

Kúpalisko Zelená žaba

Vynovená Zelená žaba

Vďaka podpore Európskej únie kúpalisko v lete 2015 opäť otvorilo svoje brány pre návštevníkov po dlhých pätnástich rokoch spánku. …ako v tej rozprávke o škaredej žabe, ktorá sa prebudila do plnej krásy po bozku princa. Dnes sa prírodné kúpalisko Zelená žaba pýši bazénom s dĺžkou 33 metrov a detským bazénom. Dokonalé uvoľnenie prežijete v saunovom svete, kde sa o vaše zdravie perfektne postarajú sauny, vírivka a ochladzovací bazén. Dokonalosť relaxu dotvoria ruky skúsených masérov. Deti sa môžu hrať na multifunkčných ihriskách, kým sa dospelí venujú napríklad bowlingu.

Neprehliadnite:
Vyberte sa s nami na pešiu túru do prírody v okolí Trenčína. Oplatí sa, pokojný tok Váhu je balzam.

Zelená žaba

Symbióza s prírodou

Blízkosť hustého porastu stromov prepožičiava kúpalisku svieži vzduch a pocit symbiózy s prírodou. Príjemné prostredie priam zvádza k lenivému polihovaniu na ležadlách, relaxu a šanteniu v bazénoch. Počas letnej turistickej sezóny pripravuje aj mnohé zábavné a netradičné aktivity, napríklad nočné kúpanie, animačné hry pre deti, spoločenské akcie či koncerty. Slovom, Trenčianske Teplice sú veľký dovolenkový magnet aj vďaka fenoménu Zelená žaba.