Poznáte luxusnú perlu Novohradu? Zámocký hotel ++++ Galicia Nueva očarí aj vás!

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zámocký hotel Galicia Nueva

 

Obec Halič leží v Novohrade, severozápadnej časti Lučeneckej kotliny. Jej história sa spája najmä s históriou zámku, ktorý sa nad ňou vypína. Patril rôznym rodom, ale najvýraznejšiu stopu na ňom zanechali Forgachovci, ktorí ho dali v r. 1762 prestavať na renesančno-barokové šľachtické sídlo. Dlhé roky stal nad obcou zanedbaný. Dnes, po rozsiahlej rekonštrukcii a dostavbe, je skutočnou perlou Novohradu. Od roku 2016 slúži verejnosti ako luxusný Zámocký hotel Galicia Nueva.

Priestory hotela sú ideálnym miestom na usporiadanie kongresov, pracovných stretnutí, workshopov, svadieb, plesov či koncertov. Pre ďalšie rôznorodé aktivity je možné využiť priestory reštaurácie, vinárne so salónikmi, knižnicu či priestor s terasou a nádherným výhľadom na široké okolie Haliče. Dokonalý relax si hostia vychutnajú v exkluzívnych priestoroch wellness centra s bazénom, saunami, masážami a vírivou vaňou. Krásu a pokoj okolitej prírody si zase vychutnajú v zámockom parku a lesoparku s rybníkom, ktoré sú spolu so zámockým hotelom evidované v zozname národných kultúrnych pamiatok.

Hotel ponúka v 23 dvojlôžkových izbách a 27 exkluzívnych apartmánoch nadštandardné ubytovanie a samozrejme, aj široké možnosti gastronómie. Jeho reštaurácia Rosalia získala ocenenie na Zimnom festivale jedla. Ale ani kaviareň Arcadia, Piper klub, Vináreň Nicolaus a Bar Kupola nezaostávajú v kvalite služieb a jedinečnej zámockej atmosfére.

Inšpiruj sa: Objavte skvelé služby historického hotela v Kežmarku

Po tieto dní až do 24. decembra 2018 pozýva svojich hostí na Adventné menu a na prelome rokov na luxusný Diamantový Silvester 2018. Slávnostným večerom bude hostí sprevádzať moderátor Viliam Stankay, do tanca zahrá Samuel Tomeček & band a známa Ľudová hudba z Novohradu. Slávnostný príchod Nového roka ozvláštni očarujúci ohňostroj.

Hotel Galicia Nueva obľubujú klienti, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych bez sprievodných rušivých vplyvov masovej turistiky, s presne orientovaným vysokým štandardom a vzťahom k našej histórii a historickým pamiatkam Slovenska.

Foto: archív Zámockého hotela GN

www.zamockyhotelgalicianueva.sk

GPS: 48.356757, 19.575356