Doprajte si relax v Kúpeľoch Červený Kláštor

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Doprajte si relax v Kúpeľoch Červený Kláštor

 

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sa nachádzajú na sverovýchode Slovenska, tesne pri hraniciach s Poľskom.

Chýry o liečivej vode pod Troma Korunami nad Dunajcom sa začali šíriť už na začiatku 14. storočia, keď ju vo svojej liečiteľskej praxi využívali kartuziánski a neskôr kamaldulskí mnísi Červeného Kláštora. Najznámejším z nich bol zaiste legendami opradený „lietajúci“ mních Cyprián.

Okolo roku 1820 vznikla pri kláštore osada a neveľké kúpele. Počas nasledujúcich desaťročí prežili kúpele niekoľko vzostupov a pádov, a po druhej svetovej vojne zanikli. Čas však overil blahodarné účinky jedinečnej vody, čistého vzduchu i pozitívny vplyv samotného prostredia čarokrásnych Pienin na ľudský organizmus a od roku 2012 KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka úspešne pokračujú v tradícii a odkaze našich predkov.

V súčasných najmladších slovenských kúpeľoch sa liečia neprenosné kožné choroby (psoriáza, ekzémy, akné, atď.) a vďaka priaznivej klíme aj choroby dýchacích ciest (astma, bronchitída, alergie, atď.), duševné a onkologické choroby, pooperačné stavy štítnej žľazy či choroby z povolania.

Dneľný areál kúpeľov poskytuje okrem kúpeľných procedúr a relaxe vo wellness aj niekoľko oddychových a športových zón s voľnočasovými aktivitami pre návštevníkov každého veku. Okolitá príroda praje aj turistom a cyklistike.

Foto: archív KČKS

www.kupelecks.sk

GPS: 49.389001, 20.421401