Bardejovské Kúpele vzdajú hold cisárovnej Sisi – začína Alžbetínsky deň

Share:
Alžbetínsky deň

V nedeľu 18. augusta 2019 sa bude v Bardejovských Kúpeľoch konať výnimočný Alžbetínsky deň. Návštevníci v tento deň v kúpeľnom parku stretnú cisárovnú Alžbetu, zvanú Sisi a jej manžela Františka Jozefa I. Budú sa nielen prechádzať po areáli kúpeľov ale i fotografovať s „poddanými“. Spomienková slávnosť na počesť cisárovnej Sisi, je jedným z vrcholov kultúrneho leta v Bardejovských Kúpeľoch už druhé desaťročie. Slávnosť sa začne poobede pri pamätníku cisárovnej pred liečebným domom Alžbeta.

Sprievod a koč so Sisi

V druhej polovici augusta kúpele každoročne organizujú slávnosť – pamätný deň na počesť návštevy cisárovnej Alžbety, ktorá v Bardejovských Kúpeľoch v roku 1895 strávila tri týždne. Tohtoročný 16. ročník Alžbetínskeho dňa má niekoľko sprievodných programov. Predovšetkým je to prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom I. a ich sprievodom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov a možnosť fotografovania sa s nimi. Na tejto mimoriadne obľúbenej akcii sú vítaní všetci dospelí, ale aj deti, ktorí dostanú možnosť pozdraviť cisársky pár. Príďte a vychutnajte si atmosféru a noblesu rakúsko-uhorskej monarchie a odfotografujte sa s predstaviteľmi vládnucej habsburskej monarchie,“ pozýva na zaujímavú akciu Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov.

Alžbetínsky deň

Alžbetínsky deň 2019

Sisi prišla do Bardejovských Kúpeľov 1. júla 1895 a zotrvala tu do 22. júla. Do Bardejova pricestovala vlakom po novovybudovanej železničnej trati a ubytovala sa v hoteli Deák, dnes hotel Alžbeta. Liečila si nielen zdravotné problémy, ale aj dušu po úmrtí svojho syna Rudolfa, ktorý krátko predtým tragicky zahynul. V hoteli bol pre cisárovnú vybudovaný špeciálny bočný vchod a bývala v izbe, ktorá má dnes č. 218, s krásnym výhľadom na kúpeľný areál. V tomto apartmáne, zariadenom v štýle cisárovnej, sa môžu ubytovať hostia aj dnes.

Kráľovský Apartmán Sisi