Bardejovské Kúpele pripravili pre hostí bohaté leto

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bardejovské Kúpele

Za oddychom, kultúrou a zábavou sa v lete oplatí vybrať do Bardejovských Kúpeľov. Sú nielen miestom na liečbu a oddych, ale aj na kultúru, ktorá k nim neodmysliteľne patrí. V lete prebieha v kúpeľoch už 65. ročník Medzinárodného hudobného leta. Bardejovské Kúpele tu každodenne ponúkajú aj tanečné zábavy so živou hudbou a konajú sa tu aj ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia.

V súčasnosti patria Bardejovské Kúpele k veľmi dobre vybaveným liečebným zariadeniam, kde sa snúbi bohatá jedinečná tradícia a moderné liečebné postupy. Kúpele, patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Liečia sa tu choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, onkologické choroby, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele sa nachádzajú uprostred krásnej prírody horného Šariša a sú ideálnym miestom na oddych a načerpanie nových síl. Majú lôžkovú kapacitu až 1 126 lôžok v 613 izbách. Lákadlom sú predovšetkým dva wellness komplexy a v lete aj vonkajší bazén.

Okrem liečby sú aj atraktívnym miestom na kongresovú a incentívnu turistiku, predovšetkým v štvorhviezdičkovom hoteli Alexander s vynikajúcou úrovňou ubytovania a služieb, výnimočnou kuchyňou a vlastným wellness. Hotel ponúka ubytovanie v 75 luxusne zariadených izbách, z toho je 5 apartmánov a 5 bezbariérových izieb. Je ideálny aj na usporiadanie kongresov.

Neprehliadnite: Požehnanie prameňov v Bardejovských Kúpeľoch

Kúpele sú miestom, kde sa dá tráviť voľný čas aktívne. Pre tých, ktorí milujú pohyb je v kúpeľoch okrem turistických chodníkov aj 6 tenisových kurtov, squashové ihrisko, bowling bar, petang, minigolf a požičovňa bicyklov. K dispozícii je tu v lete vonkajšie kúpalisko s vyhrievanou vodou či soľná jaskyňa v hoteli Alžbeta. V kúpeľoch a okolí sa nachádza takmer 10 km liečivých singletrackov pre cyklistov i peších, kde môžete obdivovať krásy okolitej prírody.

Hotel Alexander

65. Medzinárodné hudobné leto

Najprestížnejším kultúrnym podujatím, ktoré sa každoročne koná v Bardejovských Kúpeľoch už 65 rokov je Medzinárodné hudobné leto. Tento rok sa koná od 1. júla až do 31. augusta. Na programe nebudú chýbať po 2 večery ani skladby z tvorby bardejovského rodáka Bélu Kélera. Súčasťou Medzinárodného hudobného leta je cyklus 10 koncertov vážnej hudby v koncertnej sále hotela Astória, so začiatkom vždy o 19.30 hodine.

65. Medzinárodné Hudobné Leto2

„V Bardejovských Kúpeľoch sú pri kolonáde denne okrem pondelkov aj promenádne koncerty. Konajú sa doobeda od 11. do 12. a poobede od 16.30 do 18 hodiny. Tento rok budú v podaní orchestra Cassovia Ensemble Košice. Koncerty pri kolonáde sú bezplatné. Také prestížne podujatie ako je MHL, za účasti umelcov z niekoľkých krajín, organizujú Bardejovské Kúpele, ako jediné na Slovensku,“ konštatuje Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov.

16. ročník Bardejovských kúpeľných dní

K najnavštevovanejším podujatiam tohtoročnej kúpeľnej sezóny určite patrí 16. ročník BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽNÝCH DNÍ. Konajú sa 13. a 14. júla 2019 v areáli pri Kúpeľnej dvorane. Očakávame, že aj tohtoročný 16. ročník Bardejovských kúpeľných dní bude patriť k najnavštevovanejším podujatiam kúpeľnej sezóny. Počas víkendu sa tu vystrieda niekoľko tisíc návštevníkov. Podujatie je určené širokej verejnosti a je zdarma. Lákadlom je nielen bohatý kultúrny program, ale aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti, či prezentácia a predaj tradičných remeselných a iných výrobkov. V uličke remesiel si budú môcť návštevníci dopriať občerstvenie.

Bardejovské Kúpele

Deti poteší nafukovací hrad, trampolína, elektrické autíčka a ďalšie atrakcie,“ vymenovala ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková. Dodala, že Bardejovské kúpeľné dni majú v kalendári akcií na hornom Šariši svoje stále miesto a sú aj súčasťou kultúrneho leta v Bardejovských Kúpeľoch. Niektorí klienti si rezervujú pobyt práve v čase ich konania, aby si vychutnali nezameniteľnú atmosféru ľudovej zábavy. Počas posledných rokov sú v termíne konania kúpeľných dní obvykle vypredané kapacity.

Bardejovské Kúpele

Návštevníci sa môžu tešiť každý deň od 14. do 21.30 hodiny na bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou budú vystúpenia slovenských umelcov. V sobotu budú zabávať hostí FK Pristaše a DFS Jahôdka, Muzikanci Pozberanci, FS Esclafits i Castanyetes, AFCommunity, BB Country, Veronika Rabada. V nedeľu vystúpia BOBORLAND, Tarnavčan, Tanečno – hudobná skupina DOLINA, Hažlinčanka, Súrodenci Čuškovci, Božanka, ŠČAMBA.

Kúpele si pripomenú cisárovnú Sisi

Sissi

Ďalším z vrcholov kultúrneho leta bude 16. ročník ALŽBETÍNSKEHO DŇA. Uskutoční sa v nedeľu 18. augusta v areáli pri Kúpeľnej kolonáde. Pamätný deň na počesť návštevy cisárovnej Alžbety – Sisi, ktorá v Bardejovských Kúpeľoch strávila tri týždne, sa začne o 14.30 hodine pri pamätníku cisárovnej. Súčasťou slávnosti je prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov a možnosť fotenia sa s nimi. V tom istom čase bude prebiehať v Kúpeľnej kolonáde aj tradičná VÝSTAVA GLADIOLOV, ktorú si iste nenechajú ujsť milovníci kvetov.

Akcie aj koncom leta

Hornošarišský Vínny Festival

PREHĽAD DYCHOVÝCH HUDIEB a 7. ročník PIVNÉHO FESTIVALU sa bude konať 1. septembra. Aktívne kúpeľné leto uzavrie HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL. Jeho 5. ročník sa uskutoční 5. októbra 2019, keď sa v Kúpeľnej kolonáde predstavia viaceré slovenské vinárstva. Akciu bude sprevádzať bohatý kultúrny program so začiatkom o 13. hodine.

www.kupele-bj.sk