Turistické noviny Prešovského kraja – inšpirácia na leto a jeseň 2019


4015   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Turistické noviny

Tipy na výlety, zaujímavosti, podujatia a novinky v cestovnom ruchu v celom Prešovskom kraji. Rozmanité informácie nájde verejnosť v Turistických novinách Prešovského kraja na sezónu leto/jeseň 2019. Turistické noviny sú dostupné zadarmo na 90 miestach – v turistických informačných centrách, v múzeách, na hradoch, v galériách, aquaparkoch, kúpeľoch a kúpaliskách a rôznych atrakciách celého regiónu.

Prešovský kraj je tretím najnavštevovanejším krajom SR. Medzi domácimi turistami je druhým najobľúbenejším regiónom. Aby mali návštevníci kraja stále aktuálne informácie o všetkom turisticky zaujímavom v regióne, rozhodla sa Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska od leta 2018 každý polrok vydať Turistické noviny. Po najnovších novinách na leto a jeseň 2019, ktoré sú teraz dostupné, sa už plánuje nové vydanie novín na sezónu zima/jar 2019/2020. Tlač novín je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Turistické Noviny, Poloniny

Turistické noviny leto/jeseň 2019 sú distribuované do približne 90 zariadení v kraji – v turistických informačných centrách, v múzeách, na hradoch, v galériách, aquaparkoch, kúpeľoch a kúpaliskách a rôznych atrakciách. Nechýbajú ani na letiskách v Košiciach a v Poprade, na vybraných železničných staniciach a distribuované sú aj počas veľkých podujatí.

Na novinách spolupracuje KOCR s členskými oblastnými organizáciami cestovného ruchu. Aktuálne vydanie obsahuje turistické informácie s tipmi na výlety. Novinky z jednotlivých oblastí, námety na cyklovýlety a prehľad najväčších podujatí v sezóne leto a jeseň 2019. V novinách nájde verejnosť informácie z Vysokých Tatier a podhoria, z oblasti Pienin, Severného Spiša, nechýba Šariš vrátane krajského mesta Prešov, Bardejov a región pod Duklou, Horný Zemplín či UNESCO lokality.

Zaujímavé: Spoznávanie Prešovského kraja cez príbehy – Legendarium

Noviny vydávame v náklade 50 000 kusov, dostupné sú zadarmo. Našim cieľom je osloviť turistov, inšpirovať ich na ďalšie výlety a predĺženie pobytu v kraji,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska pri vydaní Turistických novín leto/jeseň 2019.

Turistické Noviny

Legendarium

KOCR Severovýchod Slovenska vydala na letnú sezónu okrem turistických novín aj komiks Legendarium, aby povzbudila predovšetkým ľudí na organizovanie rodinných výletov a hravou formou spoznávanie regiónu. Komiks obsahuje príbehy 20 legiend a vyše 100 tipov na výlety. Distribuovaný je do vyše 50 zariadení (múzeá, hrady, kúpaliská, športoviská, vyhliadky, galérie a pod.). Záujemcovia ho získajú zadarmo k vstupnému aj so súťažnou nálepkou miestnej legendy. S nálepkami sa súťaží o hodnotné ceny pre celú rodinu a turisti vďaka nim získavajú aj rôzne zľavy a benefity.

www.severovychod.sk
www.legendarium.info