Spoznávanie Prešovského kraja cez príbehy – Legendarium

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Legendarium

Letná turistická sezóna v Prešovskom kraji sa opäť nesie v znamení príbehov a legendárnych hrdinov. Turistov láka do regiónu dvadsať legiend, ktoré predstavia najmä rodinám s deťmi historické zaujímavosti dvadsiatich lokalít. Štvrté pokračovanie projektu s názvom Legendarium spojené so súťažou trvá od 15. júna do 15. septembra 2019. Ambasádorom projektu, ktorý je pripravený v inovovanej podobe, je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš.

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska pripravila na leto 2019 pokračovanie obľúbeného projektu LEGENDARIUM – cestovanie s legendami. Ponúka 20 oblastí Prešovského kraja s množstvom tipov na výlety, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Legendarium zároveň formou súťaže o hodnotné ceny motivuje turistov navštíviť od 15. júna do 15. septembra čo najviac lokalít spomínaných v Legendariu.

Legendarium ako komiks

Legendarium

Príbehy 20 legiend nájdu záujemcovia v komikse, ktorý zároveň obsahuje vyše 100 námetov na výlety. Autorom ilustrácií je Juraj G. Mandel. Do komiksu zbierajú návštevníci súťažné nálepky. Komiksy a súťažné nálepky sú distribuované na vyše 50 miest v regióne – múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, aquaparky, športoviská a rozmanité atrakcie. Návštevníci ich na týchto miestach získajú zdarma k vstupnému.

 

K novým lokalitám patria napríklad Poloniny, Lačnovský kaňon, Spišská Belá s okolím, Slovenské opálové bane či Šarišský a Kapušiansky hrad. „S legendami dostávajú rodiny tipy na výlety na mieru, zabávajú sa, objavujú a zároveň sa učia hravou formou. Veľkým lákadlom sú i benefity, ktoré za zozbierané nálepky získavajú. Je pomerne náročné spojiť množstvo zariadení do jednej spolupráce, ale výsledok každý rok stojí za to.

Neprehliadni: Choď a foť v Prešovskom regióne

Tešíme sa, že projekt si obľúbili nielen návštevníci kraja, ale aj zariadenia, ktoré na projekte spolupracujú a napokon i odborná verejnosť, o čom svedčia i získané ocenenia,“ predstavil cestovanie s legendami Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Za zozbierané súťažné nálepky získavajú návštevníci zľavy na rôzne vstupy a zároveň ich môžu zaslať do záverečného žrebovania o hodnotné pobyty a vecné ceny pre celú rodinu.

 

S deťmi na cestách

Ambasádorom projektu je moderátor a cestovateľ Gregor Mareš, ktorý povedal: „Ak máme príbeh, potom výlet nadobudne úplne iný, zaujímavejší rozmer. Spolu s možnosťou získať nálepky a následne ďalšie zľavy je to pre deti a rodičov silná motivácia spoznať čo najviac miest. Ako rodák z Vyšných Hágov poznám najmä Tatry, preto chcem deťom ukázať a zároveň sám objaviť aj ďalšie časti nášho kraja.“ Gregor Mareš sa počas leta vyberie spolu s deťmi a priateľmi spoznávať Prešovský kraj. Jeho cestovanie bude môcť verejnosť sledovať na Facebooku Legendarium a S deťmi na cestách.

Legendarium

Vysoké Tatry spoznajú návštevníci prostredníctvom Legendaria napríklad s vílou Kvetuškou a strigou Kikimorou, Pieninami turistov prevedie legendárny lietajúci mních Cyprián. V Prešove pastier Michal odhalí tajomstvo soľných baní a v Levoči sa vraj dodnes potuluje tajomná Biela pani Júlia. V Humennom čaká návštevníkov legendárny Švejk v areáli zámku a v skanzene. Nálepku je možné získať aj na hrade Brekov. Prírodou a pamiatkami Polonín sprevádza turistov včelárka Žofia, ktorej med odoberali aj slávne čokoládovne v nemeckom Kolíne. Nechýbajú ani Medzilaborce, Svidník, Bardejov s pamiatkami UNESCO, Stará Ľubovňa, oblasť Lačnova, Poprad alebo Kežmarok. Všetky tipy na výlety a informácie nájdu turisti, ktorí si chcú naplánovať výlety po regióne na www.legendarium.info.

Oceňovaný projekt

LEGENDARIUM je ojedinelý projekt. Ponúka zážitok a benefity pre návštevníkov a zároveň spája také veľké množstvo rôznorodých poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu. Získal už viaceré ocenenia: Najlepšia inovácia v cestovnom ruchu 2015 od Ministerstva dopravy SR, 1. miesto Najlepšia slovenská aplikácia – AndroidCode 2015, 1. a 2. miesto získali v r. 2015 a 2016 propagačné materiály LEGENDARIUM od Klubu fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov v kategórii najkrajší propagačný materiál kraja/regiónu.

www.severovychod.sk