Poznáte aplikáciu Nitra na 7 pahorkoch? Novinky z cestovného ruchu v meste pod Zoborom.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Nitra na siedmich pahorkoch, aplikacia

Nitra – matka slovenských miest – ako zvykneme toto slávne mesto označovať – je príťažlivá v každom ročnom období. Aj v tomto jesennom čase je mnoho dôvodov, prečo Nitru hodno navštíviť. Pre jej krásu a malebnosť v údolí životodarnej rieky, polohu uprostred prírody, s historickou niťou od praveku.

Nitra na siedmich pahorkoch, aplikacia

Dnešní návštevníci mesta obdivujú najmä majestátny Nitriansky hrad, pôvodne najväčší hrad na Slovensku, sakrálne pamiatky, historické budovy, poklady histórie uschované v múzeách. Nitra sa pýši najdlhšou históriou spomedzi slovenských miest. Najstaršia písomná zmienka o mieste zvanom Nitrava pochádza zo spisu De Conversio Bagoarorum et Carantanorum a rozpráva sa o nej ako o mieste vysvätenia Pribinovho kostolíka v roku 828. Nitra je dnes mestom múzeí, za bránami Ponitrianskeho, Diecézneho i Misijného múzea objavíte mnohé zaujímavé exponáty.

Zaujímavé: Sviatok pre obdivovateľov áut

S príchodom jesene melancholickú atmosféru mesta dokresľujú tóny Nitrianskej hudobnej jesene, vracia sa ku koreňom európskeho kultúrneho dedičstva. Na jeseň dostáva hlavné slovo aj Tália. Nitra žije fascinujúcou poctou divadelnému umeniu – festivalom Divadelná Nitra. A s príchodom zimy bude o niekoľko dní zaodetá do gala v očakávaní radostného posolstva Vianoc.

Nitra na siedmich pahorkoch, aplikacia

V duchu technických vymožeností pripravila Nitra pre svojich návštevníkov zaujímavú ponuku – prehliadku unikátnych miestnych lokalít. Celý projekt už svojim názvom vzbudzuje oprávnenú zvedavosť. Kto by odolal pestrofarebnej pozvánke do jesennej Nitry? Všetko máte na dosah v mobilnej aplikácii…

www.visitnitra.eu