Deň rodiny v Budatínskom parku v Žiline


4674   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deň rodiny

Žilinský samosprávny kraj sa prezentuje ako kraj priateľský k rodinám. Pripojil sa aj k oslavám, ktoré sa konajú po celom svete pri príležitosti Svetového dňa rodiny vyhláseného Organizáciou spojených národov. Deň rodiny s atraktívnym programom sa uskutoční 19. mája od 14. hodiny v areáli Budatínskeho hradu.

Na rodiny s deťmi čakajú v Budatínskom hrade a parku tvorivé dielne, bohatý kultúrny program, ale i škola tanca a pripravené sú aj zážitkové aktivity so psíkmi. Na hlavnom pódiu sa predstaví víťaz šou Zem spieva Martin Repáň, folklórny súbor Lieska zo Žiliny, ale i Doris Day Band či Nebeská muzika. Novinkou bude premietanie kvalitných filmov vo Východnom paláci.

Okrem toho na detských návštevníkov budú v areáli parku čakať stanovištia viac ako desiatky neziskových organizácií, ktoré si pre nich pripravili zábavné aktivity a netradičné úlohy. Účasť na nich si deti zaznačia do mapky, ktorú každá rodina dostane pri vstupe. Odmenou za splnenie určitého počtu aktivít bude sladký darček.

Deň rodiny

Deň rodiny

Záštitu nad podujatím prevzala žilinská županka Erika Jurinová. „Od začiatku sa prezentujeme ako kraj priateľský k rodinám. Snažíme sa rodinám vytvárať také podmienky, aby bol pre nich život v našom kraji najlepšou voľbou. Zaviedli sme rodinné vstupné do múzeí a hradov, vybudovali detské kútiky v kultúrnych i zdravotníckych zariadeniach, zrušili sme poplatky za pôrody v župných nemocniciach a na pomoc rodinám v núdzi.

Neprehliadnite: Medzinárodný deň múzeí na Slovensku

Zriadili sme Nadáciu ŽSK a Centrum rodinnej podpory,“ pripomenuka žilinská županka a ešte dodoplnila: „Pokračovaním v týchto našich aktivitách je aj podujatie Deň rodiny. Chceme umožniť rodičom, starým rodičom a blízkym na chvíľku uniknúť od starostí, aby mohli spoločne stráviť vzácny čas a zabaviť sa pri tom“.

Deň rodiny

Je to prirodzená súčasť nášho spoločného fungovania v Žiline a tak radi priložíme ruku k dielu. Je to už v poradí druhý ročník a veríme, že ľudia budú opäť spokojní,“ dodala aj Barbora Birnerová, druha zástupkyňa primátora Žiliny za mesto Žilina, spoluorganizátora Dňa rodiny v Budatínskom parku. Okrem Žilinského samosprávneho kraja a mesta Žilina spolupracovali na príprave slávnosti aj Krajské kultúrne stredisko, Považské múzeum v Žiline a Nadácia na podporu rodiny ŽSK. Mesto Dolný Kubín si chystá Deň rodiny na 16. júna 2019.