Ľadový expres sa vracia na trať

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ľadový expres

Košický samosprávny kraj prostredníctvom svojej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus aj toto leto sprevádzkoval mimoriadny turistický vlak Ľadový expres. Každú sobotu od 29. júna do 31. augusta sa ním môžete odviesť na výlet na trase Košice – Dobšinská ľadová jaskyňa – Červená Skala. Novinkou je na vlak nadväzujúca autobusová kyvadlová doprava smerom na Hrabušice.

Ľadový expres časovo nadväzuje na Gemerský expres, ktorý premával v máji a júni z Košíc do oblasti Gemera. Cieľom týchto mimoriadnych vlakových spojení je posilnenie domáceho cestovného ruchu a zjednodušenie dostupnosti turisticky zaujímavých miest verejnou dopravou.

Ľadový expres

Telgártska slučka a Chmarošský viadukt

 

V prípade Ľadového expresu ide o menej exponovanú južnú časť Národného parku Slovenský raj a lokality ako Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, Palcmanská Maša, Havrania skala či Ranč pod Ostrou skalou. Vlak bude premávať po trase Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a späť. Ľadový expres môže jazdiť vďaka podpore Košice Región Turizmus, Košický samosprávny kraj a Železničnej spoločnosti Slovensko.

Ľadový expres

Ranč pod Ostrou skalou

 

Ľadový expres bol bestsellerom minulého leta, celkovo prepravil 2 600 cestujúcich. Podobný úspech mal aj Gemerský expres. V tomto roku chceme začať vyhodnocovať naše doterajšie aktivity, aby sme vedeli vo väčšej miere spolupracovať s aktérmi v cestovnom ruchu a zvyšovať kvalitu ponúkaných služieb. Aj preto bude v rámci letnej edície Ľadového expresu novinkou autobusové kyvadlové spojenie smerom na Hrabušice. Návštevníci sa tak jednoduchšie dostanú do niektorých známych stredísk Slovenského raja,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Ľadový expres

Stratenská píla

Autobusové kyvadlové spojenie bude odchádzať v časovej nadväznosti na príchod vlaku do Stratenej. Trasa autobusu: Stratená, č. d. 27 – Kopanec, Sedlo – Hrabušice, Veľký Sokol, ústie – Hrabušice, píla – Hrabušice, majer – Hrabušice rázcestie, Podlesok – Vydrník, železničná stanica.

Pozrite si: Veterán Rallye opäť po roku očarí Zemplín

Informácie o Ľadovom exprese, ako aj inšpirácie na turistiku v cieľovej lokalite, nájdu záujemcovia na stránke vylety.kosiceregion.com, kde funguje aj online predaj cestovných lístkov. Tie je možné si zakúpiť aj osobne v košickom Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48. Cena jednosmerného lístka – bez ohľadu na nástupnú a výstupnú stanicu – pre dospelú osobu je 6 eur, zľavnený lístok pre deti, seniorov a osoby ŤZP stojí 3 eurá.

Ľadový expres

www.kosiceregion.com