Sign in / Join

Prechádzka v korunách stromov


4995   -   0
Share:
Chodník korunami stromov

Známe lyžiarske stredisko v Bachledovej doline v pohorí Spišská Magura – BACHLEDKA Ski & Sun – pripravilo pre návštevníkov v tomto roku neobvyklú atrakciu – drevený chodník korunami stromov vo výške 24 metrov nad zemou. Pri prechádzke dreveným chodníkom v dĺžke 1234 metrov sa môžete kochať krásnymi pohľadmi na dolinu, obdivovať štíty Belianskych Tatier i dedinu pod vami. Neskutočným zážitkom je obdivovanie lesa a stromov tak ako ste ich ešte nevideli.

Chodník korunami stromov

Chodník je zakončený 32 metrov vysokou kruhovou vyhliadkovou vežou. Nachádza sa v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku a TANAPu. Na návštevníkov čakajú na ňom zastávky s informáciami o miestnom lese, faune a flóre jedinečnej Spišskej Magury. Prvý chodník korunami stromov u nás je dielom nemeckého architekta Josefa Stögera, ktorý vybudoval v Európe už 7 podobných chodníkov.

Chodník korunami stromov

Neprehliadni: Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry

K chodníku sa môžete dostať podľa turistických značiek peši z Bachledovej doliny, Malej Frankovej alebo Jezerska. Hoci v samotnej obci Bachledova dolina sú parkoviská, vždy sú plné. Radšej zaparkujte už na Ždiari alebo Strednici a k chodníku prejdite po svojich alebo bezplatnou kyvadlovou dopravou, ak sa preukážete zaplatením parkovného na Strednici.

Chodník korunami stromov

V lete je chodník otvorený denne od 9 do 19 hodiny (posledný vstup o 18.), v zimných mesiacoch bude otvorený do 17 hodiny. Vstupenky si kúpite až pri vstupe na chodník (dospelí 9 €, zľavnené 7 € a rodinná vstupenka (2 dospelí a 2 deti) 22 €).

Bachledka

Poznámka:
Hoci je celý chodník bezbariérový, v súčasnosti sa k nemu s invalidným vozíkom či kočiarikom nedostanete, lebo tu stavajú novú desaťmiestnu kabínkovú lanovku, ktorá už koncom roka bude voziť nielen lyžiarov na svahy, ale aj návštevníkov na Chodník korunami stromov.

www.chodnikkorunamistromov.sk


Aktivujte si

Prihlásením k odberu noviniek súhlasíte so zasielaním marketingových e-mailov a potvrdzujete súhlas so zásadami ochrany osobných údajov.