Prechádzka v korunách stromov


8979   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Chodník korunami stromov

Známe lyžiarske stredisko v Bachledovej doline v pohorí Spišská Magura – BACHLEDKA Ski & Sun – pripravilo pre návštevníkov v tomto roku neobvyklú atrakciu – drevený chodník korunami stromov vo výške 24 metrov nad zemou. Pri prechádzke dreveným chodníkom v dĺžke 1234 metrov sa môžete kochať krásnymi pohľadmi na dolinu, obdivovať štíty Belianskych Tatier i dedinu pod vami. Neskutočným zážitkom je obdivovanie lesa a stromov tak ako ste ich ešte nevideli.

Chodník korunami stromov

Chodník je zakončený 32 metrov vysokou kruhovou vyhliadkovou vežou. Nachádza sa v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku a TANAPu. Na návštevníkov čakajú na ňom zastávky s informáciami o miestnom lese, faune a flóre jedinečnej Spišskej Magury. Prvý chodník korunami stromov u nás je dielom nemeckého architekta Josefa Stögera, ktorý vybudoval v Európe už 7 podobných chodníkov.

Chodník korunami stromov

Neprehliadni: Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry

K chodníku sa môžete dostať podľa turistických značiek peši z Bachledovej doliny, Malej Frankovej alebo Jezerska. Hoci v samotnej obci Bachledova dolina sú parkoviská, vždy sú plné. Radšej zaparkujte už na Ždiari alebo Strednici a k chodníku prejdite po svojich alebo bezplatnou kyvadlovou dopravou, ak sa preukážete zaplatením parkovného na Strednici.

Chodník korunami stromov

V lete je chodník otvorený denne od 9 do 19 hodiny (posledný vstup o 18.), v zimných mesiacoch bude otvorený do 17 hodiny. Vstupenky si kúpite až pri vstupe na chodník (dospelí 9 €, zľavnené 7 € a rodinná vstupenka (2 dospelí a 2 deti) 22 €).

Bachledka

Poznámka:
Hoci je celý chodník bezbariérový, v súčasnosti sa k nemu s invalidným vozíkom či kočiarikom nedostanete, lebo tu stavajú novú desaťmiestnu kabínkovú lanovku, ktorá už koncom roka bude voziť nielen lyžiarov na svahy, ale aj návštevníkov na Chodník korunami stromov.

www.chodnikkorunamistromov.sk