Viete, že akcie v prírode na Veľkej Rači pokračujú aj po letných prázdninách?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľkej Rači

Prázdninami nekončíme!“ Povedali si organizátori zaujímavých akcií a aktívneho života v prírode na Veľkej Rači počas leta a pripravili na posledný augustový víkend Kysucký dogtrekking, pre deti Rozprávkový les v Dedovke a tiež Festival zdravého životného štýlu. Ale aj počas nasledujúcich septembrových víkendov bude v Oščadnici, v stredisku Snowparadise stále rušno a veselo.

Kysucký dogtrekking

Jedinečná udalosť pre ľudí a ich štvornohých miláčikov sa uskutoční 30. a 31. augusta 2019 v Oščadnici na údolnej stanici lanovky Dedovka. Organizátorom akcie je Slovenský klub severských a japonských plemien a Bufet u Medveďa. Súťažiť sa bude v kategórii MID (asi 30 km) a MINI (asi 15 km). Prezentácia pretekárov sa uskutoční už v piatok poobede a štart je plánovaný v sobotu v ranných hodinách. Výsledky po dobehnutí posledného pretekára. Preteky budú určite zaujímavou zábavou aj pre nesúťažiacich návštevníkov Oščadnice.

Kysucký dogtrekking

Povinná výstroj pre všetky kategórie účastníkov pretekov je lekárnička (1x obväz hotový, 1x obväz elastický, 1x izotermická fólia, 5x náplasť s vankúšikom, dve papučky pre každého štartujúceho psa), voda pre človeka min.0,5 l aj pre psa min.0,5 l, miska pre psa, čelovka (príp. ručná lampa), píšťalka a mapa príslušnej oblasti. Odporúčaná výstroj: pršiplášť, mobil a GPS navigácia. Organizátori upozorňujú, že počas celej súťaže musia byť psy pripútané na vôdzke či canicrossovej šnúre.

Neprehliadnite: Snowparadise Veľká Rača aktívna aj v lete

Porušenie tohto pravidla sa trestá okamžitou diskvalifikáciou! Účastníci mladší ako 15 rokov môžu štartovať len s písomným súhlasom rodiča a za doprovodu dospelej osoby. Účastníci mladší ako 18 rokov môžu štartovať len s písomným súhlasom rodiča. Vek psa na trase MID musí byť minimálne 1 rok a na trase MINI minimálne 6 mesiacov. Všetky ďalšie potrebné informácie i mapy trás podujatia nájdete na www.huskyslovakia.sk.

Rozprávkový les v Dedovke

Rozpravkovy les v Dedovke

Na vrcholovej stanici lanovky Dedovka sa uskutoční v sobotu poobede (31. augusta od 13. hodiny) akcia s názvom Rozprávkový les v Dedovke. Program prenesie návštevníkov do sveta rozprávok. Iste si ho vychutnajú deti i dospelí. Pri vrcholovej stanici lanovky Dedovka budú stanovištia, v ktorých stretnete rozprávkové čarovné bytosti a tie vám budú zadávať úlohy. Za každú splnenú úlohu získate račagroš, za ktorý si v predajnom stánku budete môcť kúpiť sladkosti či suveníry.

Festival zdravého životného štýlu

Festival zdravého životného štýlu

lanovka Dedovka

Hneď nasledujúci deň poobede (1. 9. od 13. hodiny) sa zase môžete na vrcholovej stanici lanovky Dedovka zúčastniť Festivalu zdravého životného štýlu. Nájdete tu všetko čo sa týka zdravého životného štýlu. Pripravené budú stánky so zdravým jedlom, prezentačné stánky s biokozmetikou, potravinami, produktmi vhodnými na cvičenie a pod. Budete mať tiež príležitosť zacvičiť jogu, alebo crossfit v prírode. Je len potrebné priniesť si karimatku a uteráčik. Spomínané workshopy budú pre všetkých návštevníkov zadarmo.

TIP na prechádzku

Pamätník sa nachádza na čistinke v časti Upratiská

Vedeli ste, že na Veľkej Rači je pamätník padlých sovietskych vojakov? Ak trávite víkend v Oščadnici, navštívte ho. Pamätník sa nachádza na čistinke v časti Upratiská, vzdialený približne 15 minút chôdze od vrcholovej stanice lanovky Dedovka smerom po poľnej ceste za bobovou dráhou. Pamätník je poctou padlým sovietskym vojakom, ktorí tu a v okolí padli počas druhej svetovej vojny. V tunajších lesoch operovala počas SNP partizánska jednotka Vasil, ktorá sa sformovala zo sovietskych utečencov a rasovo prenasledovaných ľudí v záchytnom lesnom tábore pod Veľkou Račou.

Pamätník sa nachádza na čistinke v časti Upratiská

Do konca augusta 1944 boli celé Kysuce obsadené nemeckou 178. divíziou pancierových zákopníkov. V jeseni partizánske skupiny na istý čas ovládli takmer celú Bystrickú dolinu. Výpady a diverzné akcie robili i v širokom okolí. V októbri boli nemecké jednotky posilnené Vlasovcami zväčša ukrajinskej národnosti a do oblasti pritiahol i 29. peší pluk nemeckej divízie. Nemecké vojská postupne začali s opevňovacími prácami na okolitých vrchoch, ale i v samotných dedinách. Pripravovali sa na príchod frontu a odpor ruským jednotkám, ktorých náporu však nedokázali odolať a postupne začali ustupovať. K rozsiahlejším bojovým stretom došlo na Veľkej Rači, ale i na tomto mieste.

www.snowparadise.sk