Stredoveké Bomburove slávnosti vás vrátia do bohatej kráľovskej histórie Brezna

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Bomburove slávnosti

Stredoveké oslavy – Bomburove slávnosti, ktoré organizuje mesto Brezno v mestskom parku sú vyvrcholením bohatého breznianskeho kultúrneho leta. Už tento víkend 23.- 25. augusta ponúknu pestrú paletu z histórie života mesta. Návštevníci ale i domáci sa môžu tešiť na rôzne šermiarske vystúpenia, ukážky sokoliarov, ale aj chuť rozmanitého jedla. Dozvedia sa tiež, kto bol Bombura. Jedinečné podujatie prenesie účastníkov späť v čase do bohatej histórie Brezna ako slobodného kráľovského mesta.

Bomburove slávnosti

Vyvrcholením breznianskeho kultúrneho leta budú už tento víkend Stredoveké Bomburove slávnosti, ktoré odštartujú v piatok (23. augusta) v sprievode skupín historického šermu. V mestskom parku nebudú chýbať ani ukážky sokoliarov. O spestrenie stredovekého večera sa postará miestna skupina Silo a lampa svieť a následne po nich prvý deň nadýchaný históriou ukončí známa skupina Ščamba a Čerešienky.

Bomburove slávnosti

V sobotu budú v mestskom parku už od rána znieť jedinečné tóny histórie. Historický sprievod parkom otvorí bohatý celodenný dobový program. V parku nebude núdza o ukážky historického šermu, sokoliarov, hudbu, bubnovú šou ale ani o program pre deti, ktorý sa tiež bude niesť v historickom duchu. Bodku za historickými slávnosťami dá medzinárodne úspešná slovenská skupina Banda.

Bomburove slávnosti

Aj tento rok si budete môcť popri slávnostiach pochutnať na charitatívnom primátorskom guľáši, ktorého vôňa sa bude od rána niesť parkom. Nebude chýbať ani jarmok ľudových výrobkov, ukážky kováčskych prác, šachový turnaj ale aj prehliadka breznianskej synagógy.

Bomburove slávnosti

„Znova sa tešíme na množstvo návštevníkov a priaznivcov histórie, ktorí zavítajú do nášho kráľovského mesta aby okúsili stredovekú atmosféru v mestskom parku. Ako to už býva zvykom aj tento rok sme sa rozhodli pomáhať ľuďom. Výťažok z charitatívneho guľáša poputuje 27-ročnej Dominike. Trpí ťažkou poruchou autistického spektra a vyžaduje si intenzívnu starostlivosť“ vysvetlil na záver primátor mesta Tomáš Abel.

Bomburove slávnosti program

www.brezno.sk