Sieť letnej vlakovej a autobusovej dopravy uľahčuje cestovanie za zážitkami v Banskobystrickom kraji

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
cestovanie za zážitkami po BBSK

Cyklobusy, tour-busy, historické zážitkové vlaky, či letné vlaky. To všetko podporuje cestovanie za zážitkami, prispieva k dostupnosti turisticky atraktívnych miest a zážitkov v Banskobystrickom kraji.  Ich cieľom je odľahčiť exponované lokality alebo cesty od automobilov a samozrejme zvýšiť komfort návštevníkov, ktorí nemusia cestovať vlastnými autami, prípadne si vedia svoju cestu kombinovať s bicyklom.

Toto je už tretia sezóna, keď finančne podporujeme nepravidelnú dopravu v Banskobystrickom kraji. Tri posledné zimné sezóny sme finančne podporovali skibusy, tretí rok podporujeme historické zážitkové vlaky a prvý rok aj letné cyklobusy a tourbusy. Cieľom je samozrejme v prvom rade poskytnúť návštevníkom komfort, zážitok, ale nemenej dôležitým zámerom je zaviesť návštevníkov do odľahlejších miest v kraji, prípadne odľahčiť dopravu v exponovanejších lokalitách. Samozrejme, cyklobusmi chceme podporovať aj cykloturistiku v kraji““, uviedol Ján Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja pred tohtoročnou letnou sezónou.

Cyklobus BBSK, lexikon, cyklo, turistika, cestovanie

O cyklobus je veľký záujem

Kde všade sa doveziete ?

Atraktívne cestovanie sa dobre rozbehlo a v druhej polovici leta sa k nadšencom cestovania letnými vláčikmi isto pridáte aj vy. Nič ste nezmeškali, tieto letné vlaky ZSSK majú svoj harmonogram a smerujú naprieč celým Slovenskom. Spolu 58 mimoriadnych letných vlakov na 12 linkách pohodlne a ekologicky dopraví klientov na výnimočné miesta vo viacerých atraktívnych regiónoch a lokalitách. Letné vlaky premávajú až do do 19. septembra vďaka spolupráci ZSSK, Ministerstva dopravy a výstavby SR, Slovakia Travel a krajských organizácií cestovného ruchu (KOCR). V Banskobystrickom kraji prepájajú letné vlaky Zvolen s Banskou Štiavnicou, ďalej Banskú Bystricu s Mlynkami v Slovenskom raji. Prevezú po unikátnych tratiach Zvolen – Diviaky – Zvolen, kde je lákadlom najmä mesto Kremnica. Letné vlaky smerujú do Banskej Bystrice cez Horehronie aj z Košíc a z Prešova a privezú tiež turistov z Košíc do Muráňa, Dobšinej a Slavošoviec.

vlakom za zážitkami po BBSK, lexikon, cestobanie za zážitlkamí

Romantika i návrat do detstva…

Neprehliadnite:
Jazda plná zážitkov: výletný vlak Štefánik zavezie do histórie, keď sa Milanko dotýkal hviezd…

Expres 34 tunelov a ešte všeličo iné

V kraji Za horami, za dolami doplnil vlakovú rodinu Banskobystrického kraja. Pribudol k Horehronskému (video), Baníckemu a Zbojníckemu expresu a premáva po unikátnych trasách – Trati SNP a Trati mládeže. V Exprese 34 tunelov je zabezpečený program počas jazdy, podobne ako je to v ostatných expresoch. Odborníci približujú cestujúcim históriu, ktorá sa spája s týmto traťami.

Cestovanie za zážitkami

„Za predchádzajúce dve sezóny naše expresy previezli takmer 5 200 pasažierov. Okrem toho, že pasažieri vnímajú už samotnú jazdu ako zážitok, pre nás je dôležitá aj skutočnosť, že expresy zavezú ľudí na miesta, kde chceme podporiť rozvoj cestovného ruchu. Práve preto, že vnímame pridanú hodnotu tohto turistického produktu, vlaky už tretiu sezónu aj finančne podporujeme. O to viac nás teší, keď vidíme, aký majú úspech,“ uviedol Ondrej Lunter, podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja. „Určite odporúčame kúpiť si lístky vopred a online na destinačnom portáli Banskobystrického kraja. Jednotlivé jazdy sa veľmi rýchlo predávajú, lístky na Expres 34 tunelov boli celkom vypredané už dva týždne pred prvou jazdou,“ doplnila Daniela Chrančoková z KOCR Banskobystrický kraj Turizmus.  

Viac na: www.zahoramizadolami.sk