Horehronie na letnú sezónu ponúka

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Horehronie

Hlavná LETNÁ sezóna už klope na dvere a s ňou aj novinky a parádne podujatia, ktoré pre dovolenkárov obľúbená horská destinácia Horehronie ponúka.

Horehronské letné osvieženie prináša aj jazdy legendárnou Čiernohronskou železničkou, Zubačkou na Salaš Zbojská, či Horehronským expresom na Dedinky, Mlynky. Nový E-bike show room v Brezne, sieť e-bike požičovní a Cyklobus sa postará o nezabudnuteľné dobrodružstvá cyklistov a rodiny s deťmi čaká „Babičkina letná škola“ v turistickom-informačnom centre v Bystrej, či výlet Astrovlakom za hviezdami v Lesníckom skanzene. Kopec zábavy prináša prvá letná sezóna v Mýto, Ski & Fun centre a tematické podujatia počas celého leta.

E-bike show room a Cyklobus

Horehronie

Pre všetkých milovníkov cyklistiky je otvorený nový show room e-bikov priamo na námestí v Brezne. Okrem elektrických bicyklov si môžete prenajať aj sprievodcu, či rezervovať miesto v pravidelnom Cyklobuse. V atraktívnych priestoroch nájdete i rôzne doplnky na bicykel, či informácie o cyklistike, odporúčané cyklotrasy a  tipy na výlety Horehroním. Región ponúka viac ako 860 km cyklotrás. Rezervovať e-bike z piatich požičovní v regióne si môžete priamo na web stránke www.cyklo.horehronie.sk

Astrovlakom za hviezdami

Horehronie Astrovlak

Aj toto leto vyrazí priamo do Lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny jedinečný astrovlak. Spojenie nočnej jazdy legendárnou Čiernohronskou železničkou a pozorovanie hviezd s profesionálnymi ďalekohľadmi s astronomickou prípravou. Nezabudnuteľný zážitok pod hviezdami môžete toto leto zažiť v troch termínoch: 4 júla, 11. júla a 8. augusta. Pre ubytovaných hostí je výlet astrovlakom s dopravou Tourbusom priamo z ubytovacieho zariadenia podľa platného grafikonu.

Rozhýbme svoje boky a telo

Fit Day Tale

Počas horúcich letných dní si môžete zamakať aj na obľúbených skupinových cvičeniach– počas Horehronie FIT Day na Táľoch. Jumping, piloxing, pilates, jóga a množstvo ďalších tréningov pre malých i veľkých budú čakať počas dvoch sobôt 20. júla a 17. augusta pri vodnej nádrži v rekreačnej oblasti Tále pri Hoteli Partizán.

Neprehliadnite: Otvorenie E-BIKE sezóny na Kráľovej holi

Rozhýbať svoje telo si budete môcť a zatrénovať si i priamo na námestí v Brezne 27. júla počas prvého horehronského Pivného festivalu, kedy svoje umenie ukážu aj silný muži na workoutovom ihrisku a spoločne rozprúdime tu najlepšiu zábavu na Street Party v Brezne.

Leto v znamení legendárnych vlakov

Horehronie

Počas celého leta si okrem jazdy legendárnou Čiernohronskou železničkou, ktorá jazdí na troch rôznych trasách, môžete užiť aj jazdu historickým vlakom Horehronským expresom. „Cez letné prázdniny každý piatok a sobotu vyrazí expres do sedla Zbojská, kde turisti spoznajú tradičnú kuchyňu priamo na salaši a zažijú zbojnícke dobrodružstvá. Druhá trasa expresu prechádza celým Horehroním na Dedinky, Mlynky s najkrajšími výhľadmi na unikátne horehronské viadukty až do Slovenského raja, kde sa môžete schladiť napríklad v Dobšinskej ľadovej jaskyni.“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Horehronie

Lanovkami za slnkom a horami

Lanovkami

Horehronie tento rok otvorí hôrne brány aj pre malých turistov. Pre rodiny s deťmi a starých rodičov s vnúčatami rozhodne odporúčame výlet lanovkami na obe strany Chopku. Moderné kabínové prepojenie z Krupovej cez Chopok na Liptov, gurmánske zážitky s výhľadmi na Nízke i Vysoké Tatry, alebo čriedu kamzíkov pasúcich sa na holiach určite stoja zato. Novinkou bude letná prevádzka Mýto, Ski & Fun centra. Lanovka vás odvezie do prostredia nekončiacich pastvín v okolí Breznianskej skalky, ovčie stáda vás odprevadia ku horskej Dedečkovej chate, kde si môžete pochutnať na domácich špecialitách.

Horehronie

„Babičkina letná škola“

Netradičné priestory turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá sa každú stredu počas letných prázdnin zmenia na dielničky kde si opäť budete môcť vyrobiť zaujímavý ručne vyrobený suvenír alebo počas tematických workshopov zistiť viac o liečivých bylinkách a účinkoch medu a včelích produktov. TIC Horehronie bude počas leta pre všetkých turistov otvorené každý deň od 8:00 do 18:00 hodiny.  

Horehronie

Kultúra aj zábava počas letných podujatí

Aj tento rok na Vás čaká tradičné podujatie spojené s oslavou Dňa stromu 13. júla v Lesníckom skanzene v Čiernom Balogu, či naopak netradičné podujatie Upírska svetlá noc v Hornej Lehote, venované chodníku jediného slovenského upíra Prdimuchu v spojením s otvorením upírskej izby 16. augusta. V sobotu 10. augusta spolu oslávime Dni obce Bystrá počas Turistických dni Horehronia. Zvučné mena slovenskej hudobnej scény Vám prídu opäť zahrať a roztancovať Vás v novom amfiteátri Zuna. Letné prázdniny ukončíme už tradične stredovekými Bomburovými slávnosťami 23. a 24. augusta priamo na námestí v Brezne. Historické sprievody, ukážky stredovekých remesiel, či šermiarske umenie si budete môcť vychutnať počas tohto víkendu.

Horehronské letné osvieženie

Jazero Krpáčovo

A aké by to bolo leto bez kúpania? Región Horehronie ponúka prírodné kúpaliská jazero Krpáčovo a vodná nádrž Tále, alebo Palcmanskú Mašu na pomedzí jeho východnej hranice, či osvieženie z Vajskovských a Predajnianskych vodopádov. Zaručene Vás schladia i Bystrianska jaskyňa a jaskyňa Mŕtvych Netopierov.

Foto: Horehronie