Priaznivci biatlonového športu i dobrej zábavy, pozor! V Osrblí sa bude súťažiť o medzinárodný IBU pohár 2020.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Biatlon v Osrblí IBU pohár 2020

Už dnes štartuje v medzinárodnom biatlonovom areáli v Osrblí 4. kolo biatlonových pretekov IBU pohár 2020. Okrem biatlonových pretekov sa môžete tešiť aj kopu zábavy vo FAN zóne.

Biatlon v Osrblí IBU pohár 2020

Až do nedele si na tratiach národného biatlonového centra v Osrblí zmerajú sily muži a ženy v druhej najvyššej kategórii biatlonovej série – IBU Cup. Napr. dnes o 13:45 hod. odštartujú vytrvalostný preteky mužov na 20 km. V nedeľu o 11:00 hod. vybehnú na trať ženy v rýchlostných pretekoch na 7,5 km o druhej popoludní budú súperiť aj muži na trati dlhej 10 km. Počas dvoch pretekových dní sa môžete, okrem silnej zahraničnej konkurencie, tešiť aj na domácich biatlonistov. V mužskej kategórii zabojujú napríklad Matej Baloga, Samuel Hubač, či Peter Golian. Ženskú kategóriu budú zastupovať napríklad Henrieta Horvátová, Lucia Michaličková a Mária Remeňová.

Biatlon v Osrblí IBU pohár 2020

„Pre všetkých nadšencov biatlonu a fanúšikov, ktorí zavítajú do národného biatlonového areálu čaká aj vykurovaná fan zóna s množstvom zábavy. Vyskúšať si budete môcť napríklad streľbu z laserových zbraní na biatlonový terč či bežecký trenažér“ uviedla Mgr. Petra Šuhajdová, výkonná riaditeľka KOCR – Banskobystrický kraj Turizmus. Pre návštevníkov budú k dispozícii taktiež okuliare s virtuálnou realitou či fotostena. Aj tento rok sa fan zónu podarilo zrealizovať vďaka podpore krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj turizmus a Rozvojovej agentúry BBSK.

Neprehliadnite: Na Horehroní sa na lyžiarske a bežkárske trate dostanete zimným skibusom.

V nedeľu sa môžete tešiť na folklórne vystúpenia a  hudobné vystúpenie kapely DORA, ktorí Vám zahrajú tradičné folklórne pesničky moderným štýlom. „Počas obidvoch dní bude pre všetkých fanúšikov pripravené koleso šťastia, v ktorom môžete vyhrať zaujímavé ceny z celého Banskobystrického kraja.

Biatlon v Osrblí IBU pohár 2020

Okrem bohatého kultúrneho programu budú k dispozícii taktiež regionálne výrobky a produkty od šikovných remeselníkov z Horehronia a okolia“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Celý harmonogram pretekov a fan zóny nájdete na stránke:
www.osrblie2020.sk
www.horehronie.sk