Vedeli ste, že aj pohľadnice a pozdravy majú svoje módne trendy?


5023   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Výstava pohľadnice a pozdravy

Obľúbeným komunikačným kanálom nedávnej minulosti boli okrem iného pohľadnice. Písavali sme ich priateľom a svojim blízkym pri každej príležitosti a z každej cesty.

Pohľadnice určené na vianočné, novoročné či veľkonočné pozdravy prichádzali každý rok s novou vizuálnou ponukou, ktorá zodpovedala všeobecným módnym trendom daného obdobia. Túto skutočnosť si môžu uvedomiť aj návštevníci výstavy s názvom Pour Féliciter v Piešťanoch.

Dnes sa pohľadnice vytrácajú z nášho života. Nahrádzajú ich mobilné siete, sms pozdravy…

Výstava pohľadnice a pozdravy

Na prelome rokov – od 17. decembra 2019 do 12. januára 2020 – sa v Piešťanoch koná zaujímavá výstava s názvom Pour Féliciter – prezentácia PF pozdravov, ktoré sme si v minulosti zvykli posielať na sviatočné dní. Pripravil ju Klub sprievodcov mesta Pezinok v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom Piešťany v priestoroch Galérie Fontána. Piešťanci i kúpeľní hostia môžu obdivovať historické vianočné pohľadnice, novoročné pozdravy, priania a želania POUR FÉLICITER. Zo svojich bohatých zbierok ich zozbieral dlhoročný organizátor podobných podujatí Peter Ronec. Jeho súkromnú zbierku doplnili exponáty Emila Sedláka a Alexandra Urminského. Nevšední svedkovia čias minulých pochádzajú aj z archívu Balneologického múzea Imricha Wintera v Piešťanoch.

Na základe dlhoročnej dobrej spolupráce si návštevníci piešťanskej galérie budú môcť čoskoro pozrieť novú výstavu pohľadníc s námetmi z EÚ i zámoria – OKNÁ DO SVETA a vo veľkonočnom čase zase sériu veľkonočných pohľadníc z celého sveta – VEĽKONOČNÉ OKNÁ.

www.fontana-piestany.sk