Lyžiari, dobrá správa! Na Horehroní sa na lyžiarske a bežkárske trate dostanete zimným skibusom.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na Horehroní sa na trate dostanete zimným skibusom

Zimná sezóna je už tu. Lyžiari si už počas uplynulého víkendu vyskúšali prvý tohtoročný sneh na zjazdovkách a všetci očakávajú ďalšiu nádielku snehu. Od 26. decembra začne opäť premávať zimný skibus. Skibusom sa zjednoduší lyžiarom cesta na zjazdovky a bežecké trate.

Na Horehroní sa na trate dostanete zimným skibusom

Po úspešnej vlaňajšej sezóne budú aj túto zimu prepájať lyžiarske strediská a bežkárske areály na Horehroní zimné skibusy – bezpečne a ekologicky. 26. decembra sa opäť vydá na cesty zimný skibus nielen pre lyžiarov ale aj pre bežkárov. Turistov, ktorí nastúpia na skibus v tejto zimnej sezóne čaká pár pozitívnych zmien. Prvou zmenou je to, že skibus vyráža na cestu priamo z mesta o 7,45 zo zástavky BREZNO – Mazorníkovo. To znamená, že lyžiari i bežkári z mesta sa majú možnosť dostať na svah medzi prvými.

Na Horehroní sa na trate dostanete zimným skibusom

„Ďalšou pozitívnou zmenou je to, že skibus bude počas celého dňa premávať medzi lyžiarskymi traťami a ubytovacími zariadeniami, čo poskytne turistom väčší komfort. Viac možností počas dňa. Lyžiari môžu počas dňa využiť skibus na prepravu napríklad medzi viacerými strediskami či kombináciu lyžovačky v lyžiarskom stredisku s bežkovaním na Táľoch či Pohanskom“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Neprehliadnite:

Skibus sa počas dňa otočí trikrát medzi mestom Brezno, tromi lyžiarskymi strediskami (Mýto Ski & Bike, Ski Tále a Jasná) a bežkárskymi traťami na Pohanskom. Turisti teda majú na výber z 3 časov počas dňa, kedy sa môžu vydať na lyžiarske svahy či bežkárske trate a rovnako majú aj 3 možnosti kedy sa zo svahov chcú vracať na ubytovacie zariadenia alebo do mesta.

Na Horehroní sa na trate dostanete zimným skibusom

„Aj tento rok je zimný skibus zadarmo pre všetkých držiteľov regionálnej karty Horehronie Card, ktorá je dostupná za zvýhodnenú cenu vo všetkých turistiko- informačných centrách v regióne a partnerských ubytovacích zariadeniach. Tiež online na webovej stránke www.card.horehronie.sk“ dodala Mgr. Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

skibus_grafikon_zastavka

Skibus bude počas celej zimnej sezóny premávať: denne počas zimných prázdnin (26.12.2019 – 12.1.2020) a počas  jarných prázdnin (17.2.2020 – 8.3.2020). Okrem toho vždy počas víkendov od 26. decembra.2019 do15. marca.2020.

Zimná cezhraničná doprava

Skibus Horehronie

Od 4. januára začína svoju činnosť aj novinka tejto sezóny: skibus prepájajúci maďarský Šalgotarján s východnou časťou Horehronia. Lyžiari sa tak môžu pohodlne a za zvýhodnenú cenu prepraviť zo Šalgotarjánu, cez Lučenec až na vychýrené lyžiarske stredisko SKI Telgárt. Okrem výborne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek je okolie strediska bežkárskym rajom. Jednou z noviniek v tejto oblasti je aj bežkársky okruh pod majestátnym Chmarošským viaduktom a tiež trasa z Telgártu na Šumiac so zastávkou pri Chamkovej stodole. Skibus premáva počas každého víkendu až do polovice marca 2020.

www.horehronie.sk