Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate


9221   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Bežecké lyžovanie už dlhodobo patrí medzi najpopulárnejšie zimné športy aj na Slovensku. Bežky môžete u nás prevetrať na nespočetnom množstve tratí. Vybrali sme pre vás niekoľko najzaujímavejších, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Bežecké lyžovanie je šport, ktorý je vhodný pre všetky vekové a silové kategórie. Ak snehové podmienky prajú, bežecké trate nájdete v okolí takmer každého mesta. Bežkovanie môžete poňať ako príjemnú prechádzku peknou prírodou v rekreačnom tempe, ale aj ako plnohodnotnú športovú disciplínu.

Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Skalka Kremnica
Kvalitné bežkárske trate s certifikátom Slovenskej lyžiarskej asociácie sú aj v okolí lyžiarskeho strediska Skalka aréna Kremnica. Na športovcov tu čaká 13 bežkárskych tratí rôznej náročnosti, s dĺžkami od 1,77 kilometra až po 25 kilometrov. K dispozícii je aj bežkársky štadión Rudolfa Čillíka.

Práve na Skalke sa bude konať 26. – 27. januára 2019 už 46. BIELA STOPA – sviatok a súťaže dospelých i mládežníckych priaznivcov bežeckého lyžovania.

Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Štrbské Pleso
Najznámejšia a najobľúbenejšia slovenská bežkárska lokalita. Ponúka 8 bežeckých okruhov v dĺžke od 1,4 až po 5 kilometrov, ktoré sú počas celej sezóny profesionálne udržiavané, vďaka zasnežovaniu možno dráhy do 2,5 kilometra využívať aj v prípade menej priaznivých snehových podmienok. Niektoré dráhy majú dokonca FIS certifikáciu. Rekreační bežkári si môžu vychutnať upravený terén a nádhernú prírodu. Na svoje si tu prídu i pokročilejší bežkári, lebo si môžu zlepšovať svoje časy na dráhach svetovej úrovne.

Prečítajte si: Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese

Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Donovaly
Výborné podmienky a upravené trate nájdu bežkári aj v okolí Donovál. Sú tu 4 trasy – od jednoduchého okruhu Polianka s dĺžkou 2,8 kilometra, ktorý je vhodný pre začiatočníkov, až po náročnejšiu trasu Donovaly – Šachtička s dĺžkou 14,1 kilometra. Všetky trasy sú upravované a prechádzajú nádhernou krajinou plnou výhľadov a prírodných úkazov.

Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Košice – Kavečany
Ani obyvatelia východného Slovenska nie sú o bežkárske trate ukrátení, práve naopak. V okolí strediska Kojšova hoľa – Volovské vrchy sa nachádza 6 upravovaných tratí, ktoré sa môžu pýšiť certifikátom Slovenskej lyžiarskej asociácie. Okrem kvalitných tratí poteší aj pekné prostredie, ktoré sa určite oplatí vidieť naživo.

Dominik Parajka