Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese


3048   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese

VYSOKÉ TATRY (6.12.2018). Skvelá správa pre milovníkov vysokotatranskej lyžovačky. Už v piatok 7. decembra odštartuje prvá lyžovačka na Štrbskom Plese. O týždeň neskôr (15.12.) je pripravené veľkolepé otvorenie lyžiarskej sezóny v stredisku v Tatranskej Lomnici, počas ktorého sa „poddaní“ budú starať o čo najvyšší komfort návštevníkov. Na svoje si prídu aj zberatelia. V predaji bude špeciálna bankovka s nulovou hodnotou a motívom Lomnického štítu.

Na Štrbskom Plese budú od prvého decembrového piatku v prevádzke tri zjazdovky. Interski, Turistická i Junior. „Snehové podmienky na týchto troch zjazdovkách sú veľmi dobré, snehová pokrývka je vo výške 45 centimetrov. Lyžovačka by to mala byť naozaj dobrá,“ zhodnotil vedúci horského strediska Štrbské Pleso Peter Tomko. Ako dodal, na zasnežení zjazdovky Esíčko sa stále intenzívne pracuje.

Už deň po otvorení strediska v sobotu 8. decembra si na svahu zmerajú sily najlepší slovenskí tenisti v zábavnej disciplíne „paralelného lyžiarsko-tenisového zjazdu“. Svoju účasť už potvrdili Miloslav Mečíř, Marián Vajda, Karol Beck ale aj české hviezdy – Leoš Friedl a Václav Roubíček. „V tomto termíne budú v Tatrách aj Lacko, Gomboš, Schmiedlová a Kužmová – veríme, že v sobotu prídu svojich kolegov povzbudiť na svah,“ doplnil Branislav Stankovič, organizátor podujatí ATP Challenger tour Poprad-Tatry.

Zaujalo nás: Aplikácie, ktoré pomôžu pri zimnej turistike a športe

V Tatranskej Lomnici sa lyžovačka spustí o týždeň neskôr. V sobotu 15.12. je pripravené aj veľkolepé otvorenie sezóny. Návštevníkov strediska prenesie do obdobia 30. – 40. rokov 20. storočia. „V stredisku Tatranská Lomnica budú návštevníkom k dispozícií osobní poddaní, ktorí im s úsmevom pomôžu s prenosom lyžiarskej výbavy, oprášia ich od snehu, pomôžu s navoskovaním lyží, či s naleštením lyžiarok,“ vymenoval manažér obchodu a marketingu pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Poddaní návštevníkov dokonca zahrejú čajom, či dekou, vyprevadia na lanovku, či von z nej. „Samozrejmosťou bude aj kráľovská starostlivosť počas cesty lanovkou, kedy služobníctvo pripraví jedinečnú atmosféru v podobe rozdávania slnečných okuliarov, aktuálnych novín, alebo pre tých viac bojazlivých aj pohárik na spríjemnenie cesty,“ dodáva Brodanský.
Zahájenie programu je naplánované na 8:20 v podobe animácii, tanečného vystúpenia a slávnostného otvorenia lanovky. Tento rok je pripravená aj lahôdka pre zberateľov. Špeciálna edícia bankovky s nulovou hodnotou a motívom Lomnického štítu. „V predaji bude počas celého dňa na Skalnatom plese. V rámci predaja bankovky s nulovou hodnotou bude počas celého dňa pripravený program 75 Tajomstiev lanovky na Skalnatom Plese,“ uzavrel Brodanský.