Aplikácie, ktoré pomôžu pri zimnej turistike a športe

Share:
Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Užívate si zimu naplno? Potom by ste mali vyskúšať tieto aplikácie, ktoré povýšia zimnú turistiku a šport na vyššiu úroveň!

Dnes už smartfón vlastní pomaly každý a táto skutočnosť sa dá počas zimy naplno využiť. Či už vlastníte mobilný telefón s operačným systémom Android alebo iOS, v oboch prípadoch máte prístup k zaujímavým aplikáciám, ktoré uľahčia zimný šport a turistiku a spravia ich oveľa zábavnejšími. Vybrali sme pre vás 4 zaujímavé aplikácie na zimu, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať.

OnTheSnow – sneh a snehové správy

Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Predtým, ako sa vyberiete na lyžovačku, si určite radi overíte podmienky v danom lyžiarskom stredisku. Tu príde vhod aplikácia OnTheSnow, ktorá je k dispozícii úplne zadarmo. Na jednom mieste v nej nájdete informácie o hĺbke a kvalite snehu, aktuálnom počasí, očakávanom počasí a mnohých ďalších informáciách vo viac ako 2000 lyžiarskych strediskách. V aplikácii navyše nájdete aktuálne fotky a príspevky používateľov, ktorí sa v danom stredisku nachádzajú.

Zaujalo nás: Aby ste sa na horách nestratili…

iSKI

Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Ďalšia veľmi užitočná aplikácia zadarmo, ktorá je určená pre všetkých lyžiarov. Výhodou aplikácie iSKI voči iným podobným aplikáciám je skutočnosť, že pre každú krajinu je dostupná samostatná iSKI aplikácia. Nájdete v nej panoramatické mapy stredísk, webkamery, informácie o otvorených zjazdovkách, počasí a veľa ďalšieho.

Ski Tracks

Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Pomocou tejto aplikácie môžete pri lyžovaní merať čas, rýchlosť, prevýšenie a ďalšie údaje a porovnať ich s kamarátmi. Aplikácia beží na pozadí, batériu tak vybíja len minimálne. Plná verzia je síce platená, aj verzia zadarmo však obsahuje dosť funkcií.

Zaujalo nás: NORTH SLOVAKIA nová mobilná aplikácia v Žilinskom kraji

Strava

Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Aplikáciu Strava pozná asi každý športovec. Strava umožňuje zaznamenávať prevýšenie, prejdenú dráhu, čas, rýchlosť a podobne, následne tieto údaje vyhodnotiť a ukázať vám, ako ste dopadli v porovnaní s inými ľuďmi, ktorí podobnú trasu šli tiež. Zaznamenávať môžete lyžovanie, turistiku, beh a mnohé ďalšie aktivity. Je veľmi užitočným pomocníkom pri skialpovaní, ktoré je na Slovensku každým rokom populárnejšie. Skialp môžete vyskúšať napríklad v Jasnej, kde si potrebnú výbavu zapožičiate priamo na kopci.

Dominik Parajka

Share: