Na nič ste nezabudli? Vyskúšajte top aplikácie, ktoré vám pomôžu pri zimnej turistike a športe.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Aplikácie pri zimnej turistike a športe

Užívate si zimu naplno? Potom by ste mali vyskúšať tieto aplikácie, ktoré povýšia zimnú turistiku a šport na vyššiu úroveň!

Dnes už smartfón vlastní pomaly každý a táto skutočnosť sa dá počas zimy naplno využiť. Či už vlastníte mobilný telefón s operačným systémom Android alebo iOS, v oboch prípadoch máte prístup k zaujímavým aplikáciám, ktoré uľahčia zimný šport a turistiku a spravia ich oveľa zábavnejšími. Vybrali sme pre vás 6 zaujímavých aplikácií na zimu, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať.

OnTheSnow – sneh a snehové správy

Aplikácie pri zimnej turistike a športe, OnTheSnow – sneh a snehové správy

Pred tým, ako sa vyberiete na lyžovačku, si určite radi overíte podmienky v danom lyžiarskom stredisku. Tu príde vhod aplikácia OnTheSnow, ktorá je k dispozícii úplne zadarmo. Na jednom mieste v nej nájdete informácie o hĺbke a kvalite snehu, aktuálnom počasí, očakávanom počasí a mnohých ďalších informáciách vo viac ako 2000 lyžiarskych strediskách. V aplikácii navyše nájdete aktuálne fotky a príspevky používateľov, ktorí sa v danom stredisku nachádzajú.

iSKI

iSKI aplikacia

Ďalšia veľmi užitočná aplikácia zadarmo, ktorá je určená pre všetkých lyžiarov. Výhodou aplikácie iSKI voči iným podobným aplikáciám je skutočnosť, že pre každú krajinu je dostupná samostatná iSKI aplikácia. Nájdete v nej panoramatické mapy stredísk, webkamery, informácie o otvorených zjazdovkách, počasí a veľa ďalšieho.  

Ski Tracks

Ski Tracks aplikacia

Pomocou tejto aplikácie môžete pri lyžovaní merať čas, rýchlosť, prevýšenie a ďalšie údaje a porovnať ich s kamarátmi. Aplikácie beží na pozadí, batériu tak vybíja len minimálne. Plná verzia Ski Tracks je síce platená, aj verzia zadarmo však obsahuje dosť funkcií.

Zaujalo nás: Tip na náročnejšiu zimnú turistiku – vrch Vtáčnik

Strava

strava aplikácia

Aplikáciu Strava pozná asi každý športovec. Strava umožňuje zaznamenávať prevýšenie, prejdenú dráhu, čas, rýchlosť a podobne, následne tieto údaje vyhodnotiť a ukázať vám, ako ste dopadli v porovnaní s inými ľuďmi, ktorí podobnú trasu šli tiež. Zaznamenávať môžete lyžovanie, turistiku, beh a mnohé ďalšie aktivity. Je veľmi užitočným pomocníkom pri skialpovaní, ktoré je na Slovensku každým rokom populárnejšie.

FIS App

FIS App, aplikacia

Oficiálna aplikácia Medzinárodnej lyžiarskej asociácie je skvelým pomocníkom pre každého, kto rád sleduje nielen lyžovanie, ale aj ďalšie zimné športy. V aplikácii nájdete kalendár podujatí, vďaka ktorému nikdy nič nezmeškáte, zoznamy jazdcov, ale aj samotné výsledky jednotlivých súťaží. Aplikácia FIS App je naviac dostupná zadarmo.

Nájdi kopec

Nájdi kopec, aplikácia

Čisto slovenská aplikácia, ktorej funkciu napovedá už samotný názov. Stačí namieriť fotoaparát smartfónu na okolité hory, aplikácia na základe polohy rozozná daný kopec, vypíše jeho názov, nadmorskú výšku a vašu vzdialenosť od neho. Rozoznávanie kopcov funguje až do vzdialenosti 20 kilometrov. Databáza obsahuje viac ako 3700 kopcov, aplikácia Nájdi kopec tak funguje spoľahlivo v každej časti Slovenska.

Dominik Parajka