Na bežkách po Žilinskom kraji


3646   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Na bežkách po Žilinskom kraji

Žilinský kraj je vyhľadávanou lokalitou pre svoju bohatú ponuku cestovného ruchu. Už tradične sa drží na popredných miestach v návštevnosti ako aj v počte prenocovaní.

Bežkárske trate a lyžiarske strediská v Žilinskom kraji sú lákavé.

Obľúbenou aktivitou v zimných mesiacoch je bežkovanie. Podpore bežkárského športu je tento rok naklonená aj pravá zima s bohatou snehovou nádielkou. Kým po minulé roky nebolo možné pre nedostatok snehu upraviť celú trasu Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály, tento rok je upravená celá magistrála. Pre milovníkov bežeckého športu je k dispozícii Bežkoservis na webovej stránke Žilinskej župy ako i na facebookovej stránke magistrály, ktorý prináša aktuálne správy o úprave trasy. Začiatkom februára sa môžu bežkári tešiť na tradičné podujatie Prechod Beskydsko-Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou, ktorý je naplánovaný na 9. február 2019.

Odporúčame: Najobľúbenejšie bežecké lyžiarske trate

Prezentáciu ponuky cestovného ruchu odštartovala Žilinská župa na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2019 v bratislavskej Inchebe a v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu KOCR Žilinský turistický kraj bude pokračovať v prezentačných aktivitách na veľtrhoch a podujatiach počas celého roka.