Veľká noc v Bratislave a Bratislavskom regióne trochu inak


3277   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľká Noc v Bratislave

 

Užite si tradičné sviatky jari práve u nás! Spoznáte kultúru a atraktivity hlavného mesta a regiónu, zažijete miestne veľkonočné trhy, workshopy ľudového tanca a veľkonočné zvyky. A nielen to, kvalitná regionálna gastronómia v reštauráciách, značkové vína a lokálne remeselné pivovary určite potešia vaše chuťové poháriky. Ponúkame vám aj veľkonočné výlety do okolia Bratislavy a Malokarpatského regiónu – regiónu vína a ľudovej majoliky.

Veľkonočné trhy v Bratislave

Veľká Noc v Bratislave

Veľkonočné trhy sa budú konať na Primaciálnom námestí od 19. do 22. apríla 2019 denne od 11. do 19. hodiny. Môžete sa tešiť na ľudové remeslá, tvorivé dielne pre deti i dospelých (každý deň od 14. do 17. hodiny), bohatú ponuku veľkonočných suvenírov a výrobkov z majoliky a chuťové poháriky návštevníkov potešia bratislavské rožky, štrúdľa, syrové špeciality, lokše, jedlá z diviny, slovenské vína a ešte omnoho viac. O to, aby ste si všetko užili v čistote a poriadku, sa postará OLO.

Veľká Noc v Bratislave

Bratislava v spolupráci s Bratislava Region Tourism a mestskou organizáciou BKIS pripravili bohatý sprievodný program plný ľudovej hudby a folklóru, ktorý bude prebiehať počas nedele a pondelka od 15. hodiny poobede.

Vyberte sa na výlet

Veľká Noc v Bratislave

V ponuke je od 16. do 28. apríla Veľká noc v okolí Bratislavy – výlet mikrobusom so sprievodcom, na ktorom si vychutnáte jedinečnú kombináciu histórie, remesiel a miestnych chutí. Účastníkov čaká prehliadka starobylých vínnych mestečiek Svätý Jur, Pezinok a Modra. Navštívite aj Hrad Červený Kameň s unikátnymi podzemnými pivnicami a bohato zariadenými miestnosťami. Miestni remeselníci predvedú ako sa vyrába tradičná veľkonočná keramika a vinár hosťom priblíži tradíciu pestovania viniča a produkcie vína. Na záver ochutnáte miestne vína spolu s veľkonočnými špecialitami. Cena 85 € pre dospelého a 40 € pre dieťa zahŕňa dopravu mikrobusom, sprievodcu, vstupy, ochutnávku vína.

Bude vás zaujímať: Veľká noc v Bratislave a regióne plná zážitkov

Veľká Noc v Bratislave

Miesto stretnutia je možné na recepcii hotela pre ubytovaných hostí, alebo podľa dohody pre obyvateľov Bratislavy. Výlet trvá asi 6 hodín.

www.bratislavasightseeing.com

Inou voľbou je výlet do Malokarpatského regiónu Malokarpatským expresom – regiónu vynikajúcich vín, kvalitnej gastronómie, kultúrnych pamiatok a ľudovej majoliky s kvalifikovaným sprievodcom (aj angličtina a nemčina), ktorý bude prispôsobovať program výletu záujmu väčšiny účastníkov.

Veľká Noc v Bratislave

V sobotu i v nedeľu je odchod na výlet o 10. hodiny od Domu Quo Vadis na Hurbanovo námestie 1. Náklady na dopravu, vstupné do objektov, konzumáciu a degustácie vín si každý účastník uhradí sám. Držitelia Bratislava CARD majú nárok na bezplatnú dopravu Malokarpatským expresom i vstup na Hrad Červený Kameň.

Veľká Noc v Bratislave

Ak z rôznych dôvodov, najčastejšie, kvôli malým deťom, uprednostníte počas veľkonočných dní len kratšie prechádzky, určite si naplánujte ZOO Bratislava. Poskytuje domov pre 178 druhov zvierat (vyše 1016 jedincov) a o tomto čase má aj veľ roztomilých mláďat. Ako jediná na Slovensku chová žirafy núbijské, hrošíky libérijské, šimpanzy učenlivé, leopardy cejlónske a levy juhoafrické. Súčasťou ZOO je aj DinoPark – expozícia druhohorných plazov s 3D kinom a paleontologickým ihriskom.

Nechajte sa inšpirovať a zažite u nás príjemnú Veľkú noc!

www.visitbratislava.com
www.gob.sk