Veľká noc v Bratislave a regióne plná zážitkov


5477   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Veľká noc v Bratislave

Užite si tradičné sviatky jari (Veľká noc v Bratislave) práve u nás! Spoznáte kultúru a atraktivity hlavného mesta a regiónu, zažijete miestne veľkonočné trhy, kvalitnú regionálnu gastronómiu, značkové vína ocenené na svetových súťažiach a lokálne remeselné pivovary určite potešia chuťové poháriky všetkých návštevníkov. Zaujímavý je aj výlet do Malokarpatského regiónu – regiónu vína a ľudovej majoliky. Bratislavská organizácia cestovného ruchu v spolupráci s mestom Bratislava, KOCR a BSK, dokonca pripravila pre tieto aktivity veľkonočný dizajn manuál, ktorým budú označené.

Veľká noc v Bratislave

Zažite Veľkú noc inak

Veľká noc

Veľká noc

Veľká noc v Bratislave je od 19. do 22. apríla plná zábavných aktivít pre celú rodinu. Môžete sa na veľkonočných trhoch tešiť na ľudové remeslá, bohatú ponuku veľkonočných suvenírov a výrobkov z majoliky. Vaše chuťové poháriky potešia bratislavské rožky, štrúdľa, syrové špeciality, lokše, jedlá z diviny, slovenské vína, pivo a ešte omnoho viac. V popoludňajších hodinách budú veľkonočné trhy doplnené o sprievodný kultúrny program plným tradičného slovenského folklóru a veľkonočných zvykov. K dispozícii je i návšteva múzeí a galérií a špeciálne veľkonočné prehliadky hlavného mesta pešo alebo si rezervujte vyhliadkovú jazdu Prešporáčikom. Niektoré bratislavské hotely si na toto obdobie pripravili špeciálne veľkonočné balíčky. Stačí sa pozrieť na aktuálnu ponuku Falkensteiner Hotel Bratislava****, Hotel Danubia Gate****, Park Inn by Radisson Danube Bratislava****, Grandhotel River Park*****, Sheraton Bratislava***** či LOFT Hotel Bratislava****. S kartou Bratislava CARD sa môžete navyše tešiť aj na zaujímavé zľavy.

Veľká noc v Bratislave

Pri pobyte v hlavnom meste sa naozaj nebudete nudiť. Aj reštaurácie sľubujú návštevníkom miestne a veľkonočné špeciality. V meste bude prebiehať v remeselných pivovaroch ochutnávka pív a v Apponyiho paláci – Múzeu historických interiérov a vinohradníctva. Na 19. apríla pripravená v rámci Národného salónu vín riadená degustáciu 72 slovenských vín. Zaujímavým zážitkom iste bude i návšteva jedinečnej reštaurácie UFO, ktorá sa nachádza na samotnom vrchu pylónu Mosta SNP.

Veľká noc v Bratislave

Zábava – City Game

Spoznajte počas Veľkej noci tajomné zákutia Bratislavy zábavnou formou! Brainteaselava City Game (18. – 23. 4. od 10. do 22. hodiny) je dobrodružná hra, kde tímy 2 až 5 osôb plnia misiu, pri ktorej sa stretnú s množstvom interaktívnych úloh. Spoznajú pekné miesta v historickom centre Bratislavy a dozvedia sa aj o rôznych zaujímavostiach a mýtoch, ktoré sa k týmto miestam viažu. Hra bude obsahovať navyše špeciálne veľkonočné úlohy a ako bonus dostanete za splnenie misie a dokončenie hry aj tímový veľkonočný darček. Stačí ak pri rezervácii hry napíšete do poznámky heslo VEĽKÁ NOC. www.brainteaselava.sk

Veľká noc v Bratislave

Neprehliadnite: Jarné Vegánske hody Bratislava 2019

Veľká noc v Bratislave

Veľká noc v Malokarpatskom regióne

Ak chcete ísť za hranice mesta, pozývame vás na výlet do Malokarpatského regiónu. Regiónu vynikajúcich vín, kvalitnej gastronómie, kultúrnych pamiatok a ľudovej majoliky Malokarpatským expresom. Celou cestou vás bude sprevádzať kvalifikovaný sprievodca hovoriaci aj anglicky a nemecky. Držitelia Bratislava CARD majú nárok na bezplatnú dopravu i vstup na Hrad Červený Kameň. Okrem hradu navštívite Slovenskú ľudovú majoliku, Mestskú vežu v Modre, Vinárstvo Elesko a Zoya Museum.

Veľká noc v Bratislave

Zdroj: www.visitbratislava.com