Máte radi výlety do histórie? Hradné hry Žofie Bosniakovej vás vrátia do stredoveku


4922   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hradné hry

Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo na nedeľu – 11. augusta – už 22. ročník obľúbeného podujatia na hrade Strečno. Hradné hry Žofie Bosniakovej sú venované najznámejšej majiteľke hradu.

Program Hradných hier Žofie Bosniakovej návštevníkov vráti do čias stredoveku. Začne už o 9. hodine ráno a v atraktívnom prostredí hradu sa po celý deň budú diať zaujímavé vecí.

Hradné hry

Hradné hry Žofie Bosniakovej

Stredoveké hry a žartovné šermiarske ukážky predvedie skupina historického šermu WAGUS. So zaujímavým vystúpením sa predstavia aj sokoliari zo skupiny FALCONARII. Orientálnym tancom divákov očarí Trio Isabelle a malých i veľkých zabaví mím Miro Kasprzyk. Na svoje si prídu i milovníci horúcej čokolády, ktorá sa bude predávať priamo na nádvorí. Streľba z ľahkého poľného dela delostrelca Čara a jeho družiny dodá celému podujatiu tú správnu dobovú atmosféru.“ uviedla Katarína Repáňová, správkyňa hradu Strečno.

Hradné hry Žofie Bosniakovej

Návštevníkov poteší tiež remeselnícky jarmok a detský drevený kolotoč v Stredovekej dedine Paseka, ktorá bude prístupná až do večera. Mnohých určite priláka aj pravidelná letná aktivita s názvom Oživená Paseka, kde si môžu záujemcovia vyskúšať lukostreľbu, zblízka si pozrieť kováčsku dielňu či ochutnať stredovekú kuchyňu.

Hradné hry Žofie Bosniakovej

Magdaléna Lacková

www.pmza.sk