Čaro Vianoc zažijete pod hradom v Trenčíne. Vianočné trhy budú štedré a bohaté.


6295   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vianocne trhy v Trencine budu stedre a bohate

Festival Čaro Vianoc pod hradom vypukne už 5. decembra 2019 a prinesie so sebou okrem vianočnej atmosféry aj množstvo chutí, vôní a hudobných zážitkov. Mimoriadnou tohtoročnou atrakciou bude bazén s ľadovou vodou a tuleňmi. Vianočné trhy a hudobný program potrvajú do 22. decembra.

Fontána na námestí

Adventné obdobie privítame slávnostne: v utorok 3. decembra svätou omšou ku cti patróna mesta sv. Františka Xaverského. V Piaristickom kostole bude k omši znieť aj bratislavský chrámový zbor Chorus Salvatoris.

Vianocne trhy v Trencine budu stedre a bohate

Svätý Mikuláš aj tento rok pripraví na Mierovom námestí budíček pre tých, ktorí sa ešte stále nezačali tešiť na Vianoce. Čaká nás bohatých 18 dní programu, súčasťou budú aj zvučné mená ako Katarína Knechtová, La Gioia, Katka Koščová, Funny Fellows či Dušan Vitázek. Mladší určite ocenia skupiny King Shaolin, Fuera Fondo či pesničkára Chrisa Ellysa, v programe však zahviezdia aj mnohí trenčianski hudobníci.

Detský folklórny program, Selčanka

Vianoce v Trenčíne však nemôžu byť bez folklóru a dychovky, preto na pódiu privítame Spjevule ze Skalice, Drietomanku, Trombitášov Štefánikovcov, Vrbovské vŕby a mnoho ďalších. Najväčšou kuriozitou tohtoročného programu bude bazén a ľudia v plavkách. V nedeľu 8. decembra sa priamo na námestí okúpu Trenčianske tuleneotužilci a zimní plavci. Ak budete mať plavky so sebou, môžete do skvelo vychladenej vody vkĺznuť s nimi.

Vianocne trhy v Trencine budu stedre a bohate

Sedemdesiat vyzdobených a rozžiarených jarmočných domčekov ponúkne krásne darčeky, ozdoby a výrobky najčastejšie priamo z rúk remeselníkov, ktorí ich vyrábajú. Nájdete tu napríklad drevené módne doplnky, motýliky a manžetové gombíky, krásne zdobené zápisníky šité z ručne robeného papiera, prstene z dreva a živice, nádherné ozdôbky do bytu, recyklované zo starého dreva a textilu a mnoho iných vecičiek, ktorým sa bude ťažko odolávať.

Neprehliadnite: Stredoveké adventné trhy v Trnave musíte jednoducho zažiť!

V gastro stánkoch bude na ochutnanie čakať niekoľko úplných noviniek: okrem sladkých belgických aj waffle na slano, s bryndzou, cibuľkou a čiernymi olivami, vegánske burgery s hranolčekmi a rôznymi čerstvými zeleninkami či kapustnica so seitanom a lesnými hubami. 

Varenie tradičnej vianočnej kapustnice

Klasika však musí byť, tešiť sa môžete aj na bryndzové halušky, jaterničky, cigánsku či grilovaný oštiepok. K stánkom s vareným vínkom, punčom a medovinou pribudne tento rok premiérovo aj jeden stánok, ktorý ponúkne horúce nealko limonády z vlastnoručne vyrobených sirupov.

Vianocne trhy v Trencine budu stedre a bohate

Z prijatých kalórií si nemusíte robiť ťažkú hlavu, môžete ich rýchlo spáliť korčuľovaním na klzisku pri vodníkovi Valentínovi na Štúrovom námestí.

Celý program festivalu Čaro Vianoc pod hradom nájdete na stránke visit.trencin.sk/vianoce a aktuálne informácie aj na facebook.com/kic.trencin.

Vianocne trhy v Trencine budu stedre a bohate

Vstup na všetky podujatia je zadarmo. Organizátorom festivalu Čaro Vianoc pod hradom je mesto Trenčín.

www.visit.trencin.sk