Zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách opäť otvorila jedinečná atrakcia – ľadový dóm

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Tatranský ľadový dóm na Hrebienku

Jedinečný ľadový dóm, ktorý už tradične patrí k symbolom zimy v Tatrách, otvorili na Hrebienku v Starom Smokovci aj za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka. Otvorením unikátnej atrakcie, tentokrát inšpirovanej Katedrálou Notre–Damme v Paríži, sa začala zimná sezóna 2019/2020 vo Vysokých Tatrách. Organizácie cestovného ruchu aj hoteliéri sú pripravení na nárast lyžiarov i turistov.

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku

Tohtoročnú tatranskú zimnú sezónu dnes už po siedmy raz otvorila jedinečná slovenská ľadová atrakcia. Tento rok bola inšpirovaná Katedrálou Notre–Damme v Paríži. Vznikala pod rukami hlavného staviteľa Adama Bakoša, ktorý na ňu použil neuveriteľných 225 ton ľadu. Ľadové umelecké dielo leží v nadmorskej výške 1 285 m n.m. a každoročne priláka tisícky domácich i zahraničných obdivovateľov. Ako sa vyjadril autor projektu, parížsku katedrálu, ktorú nedávno zachvátil požiar. Tú si vybrali aj preto, aby sme si všetci uvedomili, že kultúrne pamiatky treba chrániť a starať sa o ne.

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku

Som veľmi rád, že aj tento jedinečný a krásny symbol Tatier môžem spojiť s ďalším pozitívnym konštatovaním. A to, že cestovnému ruchu sa na Slovensku darí. Viem, že je za tým veľa práce a úsilia všetkých subjektov v cestovnom ruchu, preto aj ministerstvo dopravy bude naďalej vytvárať také podmienky, aby k nám turisti nielen prichádzali, ale sa aj radi vracali,” povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek na slávnostnom otvorení zimnej sezóny.

Neprehliadnite: Lyžiarskych Oscarov obhájili Jasná aj Špindlerův Mlýn

Tatranský ľadový dóm má dosah na cestovný ruch nielen priamo na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, ale profitujú z neho aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či oblasti ako Bachledova dolina či Ždiar.

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku

Rezort dopravy každoročne podporuje činnosť krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu a turistických informačných centier formou dotácií. V roku 2019 pre 41 organizácií cestovného ruchu smerovala podpora vo výške viac ako 6, 4 mil. Eur.

Tatranský dóm na Hrebienku

Zámerom poskytovania dotácií je podpora zmysluplných projektov a aktivít cestovného ruchu, lepšia kooperácia subjektov pôsobiacich v oblasti poskytovania turistických služieb v jednotlivých regiónoch Slovenska. Cieľom je predovšetkým zvýšenie kvality v oblasti cestovného ruchu v turistických destináciách, čo vo všeobecnosti prináša ekonomický profit.

Foto: Marek Hajkovský
www.mindop.sk