Stredoveké adventné trhy v Trnave musíte jednoducho zažiť! Patria k najkrajším na Slovensku.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Advent v Trnave

Každý z nás si chce naplno vychutnať jedinečnú atmosféru adventného času a blížiacich sa najkrajších sviatkov roka, dopriať si rôzne domáce dobroty, vianočný punč, varené víno či medovinu, spoznať niečo nové a hlavne byť so svojou rodinou či priateľmi. Vydajte sa do Trnavy, kde zažijete jedny z najkrajších adventných trhov na Slovensku.

Adventné trhy

Advent v Trnave

Foto: Matúš Koprda

Nechajte sa zlákať vianočnými koledami, vysvietenými ulicami, výrobkami šikovných remeselníkov a vôňou domácich špecialít. Presne také sú adventné trhy v Trnave, ktoré sa začínajú 29. novembra o 18: hodine rozsvietením vianočného stromčeka a koncertom skupiny Fragile. Toto čarovné obdobie si návštevníci môžu užiť až do 22. decembra na Trojičnom námestí. V Kostole sv. Jakuba si nenechajte ujsť od 7. decembra do konca roka každý víkend do konca roka Adventné koncerty (vždy od 20. hodiny).

5. decembra príde od 17. 30 potešiť deti sv. Mikuláš. Spolu s ním prídu anjeli aj čerti. Deti čakajú rôzne dobroty a prekvapenie v podobe koncertu.

Mestská veža s lampášom

Advent v Trnave

Foto: Alexandra Galambova

Výhľad na vianočnú Trnavu bude najkrajší z Mestskej veže. Sprievodca v historickom kostýme a vo svetle lampáša hosťom porozpráva rôzne legendy a príbehy o jej histórii. Prezradí niečo aj o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov. Lístky na vežu si však treba zarezervovať vopred, lebo počet miest na jednej prehliadke je obmedzený z kapacitných dôvodov. Mestská veža v Trnave s lampášom bude prístupná 1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra  vždy o 17:30 a 19. hodine.

Adventné prehliadky mesta

Advent Trnava

Foto: Matúš Koprda

Každú adventnú sobotu o 16:00 hod. vám sprievodca porozpráva o „pokladoch“ a zaujímavostiach, ktoré v sebe skrýva Trnava. Verte nám, že sa pri jej objavovaní nebudete nudiť ani vy, priatelia a ani vaše deti. Začiatok je vždy na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na vás bude čakať sprievodca v dobovom kostýme. Nemusíte sa vopred nahlasovať a prehliadka je určená aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov. Uvidíte, že na konci prehliadky sa budete na Trnavu pozerať inými očami a žasnúť nad tým, aké príbehy či významné udalosti sa tu odohrali.

Stredoveké adventné trhy

Advent Trnava

Foto: Matúš Koprda

Na Mikulášskom námestí pri Bazilike sv. Mikuláša sa od 13. do 15. decembra budú konať jedny z najkrajších a najzaujímavejších adventných trhov na Slovensku. Na chvíľu sa ocitnete v stredoveku, kde vám remeselníci v dobových kostýmoch názorne ukážu, čo vyrábajú, pochutnáte si na stredovekej kuchyni, punč či čaj budete piť z krčahov v čajovni U pútnika a deti sa zabavia na drevenom kolotoči. Trhy sú unikátne aj tým, že na živom adventnom kalendári si namiesto sladkostí nájdete originálne vystúpenia tanečníkov, žonglérov či fakírov. Nezabudnite si vziať so sebou aj ozdoby, aby si vaše deti spolu s vami mohli ozdobiť prichystané vianočné stromčeky.

Klzisko pre deti aj dospelých v Trnave

vianocne-klzisko-trnava

Na pešej zóne v Trnave si od 25. novembra do 7. januára môžu vyskúšať nie len deti, ale aj dospelí korčuľovanie na syntetickom klzisku. Klzisko má rozmery 20 m x 10 m a jednorazový vstup na klzisko je 0,50 eur. Pri klzisku sa nachádza aj zázemie so šatňou, požičovňou korčúľ  a tiež bufet s občerstvením.

Predvianočná Trnava je jednoducho neopísateľná a ponúka množstvo podujatí, nezabudnuteľných zážitkov, ktoré by ste nemali premeškať. Vychutnajte si naplno jej čaro.

Trnava – naj mesto 2019

Advent Trnava

Foto: Matúš Koprda

Návšteva historickej Trnavy bude zaujímavým zážitkom aj preto, že sa pre rok 2019 stala najkrajším mesto Slovenska. Celoslovenský informačný portál Slovakregion uskutočnil od začiatku apríla do konca októbra 2019 internetové hlasovanie o najkrajšie mesto, obec a o primátora či starostu roka. Z hlasovania vyplýva, že najkrajším mestom 2019 sa stala Trnava. V kategórii miest získal 22 381 hlasov. Na druhom mieste sa umiestnila Spišská Nová Ves a na treťom mesto Púchov. Oficiálne odovzdávanie cien sa uskutoční v januári 2020 počas Výstavy ITF Slovakiatour v bratislavskej Inchebe.

www.regiontrnava.sk