Kam za tradíciami? Vianočný jarmok aj andrássyovskú kapustnicu ochutnáte v trebišovskom kaštieli


3859   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa3

Múzeum a Kultúrne centrum Južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje podujatie s názvom Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa. Podujatie sa uskutoční 15. decembra 2019 so začiatkom o 14.00 hodine v Jazdiarni v trebišovskom kaštieli.

Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa3

Zdroj: Magda Haburová

Vianoce sú tie najkrajšie sviatky v roku, kedy sa celá rodina a blízki stretávajú pri štedrovečernom stole, trávia spolu krásne a nezabudnuteľné chvíle. Samotným vianočným sviatkom predchádza predvianočné obdobie v trvaní štyroch týždňov, kedy sa postupne rozhoria štyri sviečky na adventnom venci.

Zaujímavé: Taktické cvičenie hasičov v Múzeu

Vianoce dnes vnímame ako sviatky pokoja, mieru a hojnosti. K symbolom Vianoc nielen na Slovensku, ale aj vo svete patrí vyzdobený vianočný stromček a pod ním darčeky pre blízkych a mnoho ďalších zvykov a obyčají predvianočného a vianočného obdobia. Práve tie chceme návštevníkom priblížiť počas pripravovaného podujatia v kaštieli v Trebišove, a spoločne sa tak naladiť na vianočnú atmosféru.

Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa3

Zdroj: Magda Haburová

V rámci sprievodného programu sa návštevníkom predstaví folklórna skupina Vidumaňec z Kuzmíc so zvykoslovným pásmom Vinčujem, Vinčujem. Počas celého popoludnia bude  v priestoroch kaštieľa prebiehať vianočný jarmok. Atmosféru Vianoc doplní tiež adrássyovská kapustnica, bobaľky andrássyovské varené víno.  Návštevníci si môžu prezrieť aj jednotliví expozície kaštieľa počas komentovaných prehliadok s lektorkami.

Vianoce v múzeu v Jazdiarni trebišovského kaštieľa3

Cena vstupného je 2,50 €. V cene vstupného je aj ochutnávka tradičného vianočného jedla.

www.muzeumtv.sk