Čarovná adventná Bratislava láka tradičnou gastronómiou, ale aj svetom hudby a fantázie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Predvianočnú adventnú Bratislavu

S chladným počasím a snehom sa každý deň približuje najromantickejšie obdobie roka v meste. Zima, dážď či sneh nebránia domácim ani návštevníkom zapĺňať ulice a námestia, stretávať sa s priateľmi a užívať si príjemnú adventnú atmosféru. Od 22. novembra do 22. decembra sa námestia a voľné priestranstvá premenia na ľadové klziská či tradičné vianočné trhy so stánkami a pódiami. Ulice a parky rozsvietia tisíce žiaroviek a vianočných ozdôb. Bratislava vám želá šťastné a veselé!

Bohaté tradičné vianočné trhy

Predvianočnú adventnú Bratislavu, bohaté vianočné trhy

Vianočné trhy na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí majú v Bratislave už dlhoročnú tradíciu. Je to miesto priateľských stretnutí, kde čas beží o čosi pomalšie. Ľudia sa stretnú pri vianočnom punči, varenom víne či medovine a užívajú si tú pravú atmosféru Vianoc. Na pódiách vianočných trhov pravidelne vystupujú s vianočnými piesňami miestni speváci, školské detí a tiež tanečníci. Jedným z najkrajších momentov je slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka doplneného dreveným betlehemom na Hlavnom námestí. Rokmi sa práve tento moment stal symbolickým začatím vianočného obdobia v meste. Staňte sa jeho súčasťou v prvý deň Vianočných trhov – 22. novembra 2019.

Predvianočnú adventnú Bratislavu

Na staromestských trhoch bude k dispozícii aj široká ponuka gastro stánkov s tradičnými špecialitami. Okrem skvelého jedla môžete potešiť seba aj najbližších home-made výrobkami a tradičnými suvenírmi. Na vianočných trhoch nájdete voňavé sviečky, kožušinové čapice a šály, ručne vyrobené drevené hračky, šperky či knihy a mnohé iné. Možno tu nájdete aj originálny vianočný darček. Súčasťou vianočných trhov bude detská zóna s rôznymi tematickými tvorivými dielňami.

6. decembra, samozrejme, ako obyčajne navštívi vianočné trhy v meste sv. Mikuláš so svojím sprievodom, aby potešil všetky dobré detí.

Nové trhové miesta v Bratislave

V posledných rokoch sa už tradičné vianočné trhy rozrástli aj na iné miesta v centre mesta, napríklad na námestie pred obchodným centrom Eurovea ale aj inde. Všetky spája neodolateľná vôňa a jedinečná adventná atmosféra.

Predvianočná adventná Bratislavu

Tento rok sa budú od 22. novembra do 22 decembra konať vianočné trhy aj na Duláku (Dulovo námestie). Súčasťou trhu bude okrem tradičných stánkov aj komorný kultúrny program na malom pódiu. Nebude chýbať hudba v štýle chill out, jazz, soul, ľudová hudba, ale aj tradičné vianočné piesne, stand up comedy, recitácie, prednášky…

Novinkou je aj Vianočný Cverna Market. Od 30. novembra si budú môcť návštevníci pozrieť celodenne otvorené prevádzky dizajnových značiek, kúpiť zaujímavé kúsky možno ako darčeky svojim blízkym a súčasne pozrieť aj pripravený program.

Neprehliadnite: Jeseň v Bratislave je vždy plná farieb

Prvé Vegánske Vianočné trhy v Bratislave so zameraním na vegánske jedlo sa uskutočnia od 13. do 23. decembra v areáli záhrady Umelka Pub pri Šafárikovom námestí. Budú ponúkať skvelé špeciality od výrobcov vege a vegan jedál.

Rozprávková vianočná električka

Predvianočnú adventnú Bratislavu, vianočná električka

Atmosféru najkrajšieho obdobia v roku dopĺňa špeciálna vysvietená električka, ktorou sa môžete odviezť v centre mesta od 6. do 30. decembra 2019. Interiér v červenej a zelenej s krbom a hrajúcimi koledami pripomína domácu pohodu. Môžete sa ňou odviezť v centre mesta.

Charity Christmas Bazaar

Tradičný vianočný charitatívny bazár je najväčšie spoločné podujatie medzinárodnej a diplomatickej komunity na Slovensku. Uskutoční sa už 24. novembra 2019. Jeho cieľom je získanie peňazí na dobročinnosť.

Zábava na mestských klziskách

Predvianočnú adventnú Bratislavu, zábava na klziskách

Nielen deti sa tešia na zábavný pohyb uprostred mesta. Obľúbené klziská opäť vyrastú na Hviezdoslavovom námestí a v Eurovey. Vyznávači pohybu sa môžu korčuľovať na upravených ľadových plochách pod holým nebom počas celého decembra 2019 a januára 2020. Súčasťou klzísk bude zázemie s požičovňou korčuli i korčuliarskych pomôcok pre detí.

Predvianočný svet hudby a fantázie

Vianočný svet hudby a fantázie

V Bratislave v adventnom čase si na pódiách každý môže vychutnávať aj rôzne kultúrne programy. Okrem toho sú naplánované vianočné koncerty. Napríklad swingové Vianoce so swingovým orchestrom a tanečnou školou potešia už 23. novembra. Na špeciálnom decembrovom Adventnom koncerte 1. decembra zaznejú vianočné piesne, operné árie, slovenské a svetové koledy v podaní poprednej slovenskej sopranistky a známeho speváckeho zboru Lúčnica. Tesne pred Vianocami – 22. decembra to zase bude Vianočný spev pre život 2019. Ide o veľký multimediálny koncert, ktorý podporí aj kampaň Na kolesách proti rakovine. O dva dni neskôr zaznie Adventný koncert mladého ambiciózneho telesa – Hilaris Chamber Orchestra

Adventná ponuka gastronomických špecialít, piva a vína

Všetky bratislavské reštaurácie, kaviarne, cukrárne i vinárne a pivárne prispôsobili svoju ponuku predvianočnému času. Napriek bohatej a pestrej ponuke tradičných bratislavských jedál môžete v Bratislave ochutnať aj množstvo gastronomických špecialít z rôznych kútov sveta, pripravených kuchármi s medzinárodnými skúsenosťami.

Predvianočnú adventnú Bratislavu

Bratislava je v poslednom čase pre pivárov tým správnym miestom. V meste sa vytvorila silná pivovarnícka scéna, takže si môžete ochutnať a zahriať sa špeciálnymi remeselnými pivami od malých i väčších pivovarov. Príďte sa prejsť 14. decembra po račianskych pivniciach a priblížiť si predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru aj do starých i novovybudovaných pivníc, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva.

www.visitbratislava.com