Šumivým vínom roka sa v súťaži Víno roka 2020 stal Hubert Grand Rosé. Kto neochutná, neuverí!


6116   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Víno roka 2020 Hubert GRAND-ROSE

Tohtoročné 195. výročie vinárstva Hubert J.E. sa nesie v pomyselnom duchu osláv už od svojho začiatku. Najčerstvejším ocenením a dôvodom na oslavu sú až dva drahé kovy, ktoré získali sekty z portfólia značky Hubert v kategórii šumivé víno v súťaži Víno roka 2020.

Víno roka 2020 Hubert GRAND-ROSE

Prvenstvo vybojoval spomedzi silnej konkurencie v kategórii šumivých vín Hubert Grand Rosé, ktorý potvrdil takmer 200-ročné vinárske know-how Hubert J.E. Tento biely polosladký sekt vzniká kupážou z najkvalitnejších vín odrody Svätovavrinecké a vyrába sa metódou charmat, ktorej podstata spočíva v druhotnom kvasení vína v tankoch a následnom 6 mesačnom zrení a pridaní expedičného likéru do sektu. Pod atraktívnym ošatením fľaše sa skrýva hojná perlivosť, jemná malinovo-jahodová vôňa a plná zamatová chuť.

Neprehliadnite:
Príchuť rána ako z Hollywoodu

Druhým cenným kovom, ktorým bolo vinárstvo Hubert J.E. ocenené, bola bronzová medaila, ktorú získalo šumivé víno z prémiového radu šiestich sektov Hubert L´Original, ktoré sa vyrábajú transvalsnou metódou. Pri tomto spôsobe výrobe prebieha druhotné kvasenie v uzavretej fľaši. Dôležitú úlohu zohrávajú ušľachtilé kvasinky, ktoré menia cukor na alkohol a oxid uhličitý. Vzhľadom na to, že celý proces kvasenia prebieha v uzavretej fľaši minimálne 9 mesiacov, oxid uhličitý sa viaže na víno a spôsobuje známe perlenie.

Víno roka 2020, tretie miesto Hubert_L_original_Brut_0,75L

Po tom, čo prebehne druhotné kvasenie, sa takmer hotový sekt scelí, prefiltruje a naplní do fliaš pripravených na expedíciu. Práve tretie miesto získal suchý sekt Hubert L´Original Brut, ktorému sa v minuloročnej súťaži Víno roka 2019 dostalo pocty a získal prvé miesto v kategórii šumivých vín. Obhájenie medailovej pozície svedčí o nositeľovi tradície značky Hubert a o jeho dominancii v počte získaných ocenení za kvalitu. Neutíchajúce jemné perlenie, decentná biskvitová vôňa a delikátna chuť sú prednosťami tohto moku. Na zdravie!

Basic-Hubert-Logo

 

 

 

www.hubertonline.sk
www.hubertsekt.sk