Ako mať slovenčinu v malíčku? S touto užitočnou príručkou budete mať pred ostatnými poriadny náskok


599   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
slovenčinu v malíčku

Chcete mať slovenčinu v malíčku? Oprášte si základné pojmy z pravopisu a gramatiky a spoznajte svoju materčinu od jedinej hlásky až po rozsiahle súvetia. Ale čo je ešte dôležitejšie – vyhnite sa najčastejším chybám v slovenčine. Zíde sa vám to v škole, na pohovore do novej práce, pri rokovaní, no pokojne aj v každodennom živote.

Komu je Príručka určená?

Publikácia predstavuje užitočný jazykový manuál pre pracovnú prax. Ponúka základné pravidlá pre spisovný jazykový prejav, aj pre správnu formálnu korešpondenciu, akou sú dnes e-maily či pracovné dokumenty. Vďaka prehľadnej grafike si dokážete osvojiť gramaticky správne tvary a v kapitolách s testami si môžete svoje novonadobudnuté vedomosti precvičiť. Práve vyšlá užitočná a praktická Príručka slovenského jazyka je naozaj pre každého. Viac sa dozviete v rozhovore s autorkou Miroslavou Ryškovou v tomto knižnom podcaste.

Neprehliadnite:

Abonentky na klasiku, Slovenska filharmónia, hudobné slávnosti
Bohatá koncertná sezóna sľubuje zážitky.
Abonentky na klasiku sa v Slovenskej filharmónii oplatia


Ako slovenčinu ovládať perfektne…

Príručka slovenského jazyka pre každého je vhodná do domácností ako prvá pomoc pri pochopení gramatiky, pravopisu a formálneho písania. Je vhodná pre rodičov, ktorí sa učia s deťmi, pre tínedžerov, pre manažérov, pre milovníkov slovenčiny. Aj pre tých, ktorí sa chcú pri učení zabaviť a pripomenúť si školské vedomosti na praktických príkladoch a nie prostredníctvom nič nehovoriacich učebnicových poučiek.

Autorka dopĺňa…

Perly a perličky slovenčiny

„Nápad venovať sa jazykovej poradni a vyberať tie najväčšie perličky slovenčiny prišiel prirodzene, keďže som dlhé roky bola jazykovou poradkyňou pre svoje blízke okolie. Zaujali ma sociálne siete, aj preto vznikol instagramový profil @viete_po_slovensky, ktorý sa dnes venuje častým chybám v slovenčine a prehreškom proti jazykovej norme,“ približuje autorka Miroslava Ryšková (na obr.).

perfektne ovládať slovenčinu

Čo vás určite zaujme

  • Ponúka prehľad gramatiky, jazyka, najmä však množstvo konkrétnych príkladov a chýb z každodenného života. Viaceré tiež spomíname v rozhovore, vysvetľujeme ich, venujeme sa bohemizmom, prechyľovaniu, ypsilonu ap.
  • Ako vznikala kniha? Čo všetko tam nájdete a komu je určená?
  • Ako sa zaraďujú nové mená do kalendára?
  • Kde robíme najčastejšie chyby? Napríklad pri vykaní (povedal ste/povedali ste), oslovenie v korešpondencii, pri asimilácii (spodobovaní)…
  • Otestovali sme aj Mirku, dostala 5 slov a mala vysvetliť a uviesť príklad, povedzme čo sú to kolokvializmy, palindróm, či oxymoron.

Aktuálne knižné tipy pre vás pravidelne vyberá Milan Buno, knižný publicista

Medzititulky: redakcia
Knižné hity a bestsellery nájdete na: www.bux.sk