Víno PURUS 2023 – to sú vína s prívlastkom „terroir“ a zážitok pre všetky zmysly z rodinného vinárstva


1102   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Mladé víno PURUS 2022

PURUS je tradícia. Rodinné vinárstvo a vinohradníctvo hospodári na 8 ha vlastných a prenajatých viníc v meste Modra a Pezinok. Na výrobu vín sa používa výhradne vlastné dopestované hrozno, pretože zákazníkom sa iba tak môže ponúknuť najvyššia kvalita. Zachovávame tradíciu pestovania viniča a výroby vína a vinárskych tradícií v rodine a Malokarpatskom regióne.

Svojou prácou dosahujeme vína s prívlastkom „terroir“, v čom nám pomáha súčasná technológia a kvasinka, vyselektovaná z modranských vinohradov PIESOK, SKALA a HLINA. Víno Purus sú prevažne biele vína, sústreďujeme sa na odrody Veltlínske zelené a Rizling rýnsky.

Modernou technológiou k tradičnej chuti

Vína vyrábame modernou technológiou, pričom v kvasnom procese zohráva veľkú úlohu riadené kvasenie, ktoré je obzvlášť dôležité pri bielych vínach. Víno je prírodný produkt a ich výroba je bez chemickej stabilizácie, čo vínku dáva priestor na zrenie vo fľaši a pri vhodnom uskladnení má priestor aj na niekoľkoročné fľašové vyzrievanie.
Takto n
ami vyrobené vína sú výsledkom skúseností a znalostí odovzdaných počas štyroch generácii vinárov a vinohradníkov v našej rodine.

PURUS

Ochutnávky našich vín

Uskutočňujú sa v meste Modra, v historickej 350-ročnej pivnici, ktorá sa nachádza len 25 kilometrov od Bratislavy. V letných mesiacoch pripravujeme degustácie u nás vo vinohradníckej záhrade, s nezameniteľnou atmosférou degustácie vín vo vinohrade pod Malými Karpatmi. Ak by ste uprednostnili iné prostredie, je možné sa stretnúť vo vašom domácom prostredí, u klienta, na firemných akciách, alebo kdekoľvek podľa vašich predstáv.

PURUS 2023

KUGEL – originál z Modry

Do tejto línie sme vybrali vína vyrobené z nášho najlepšieho hrozna v danom ročníku. Pri ich výrobe uplatňujeme tie najlepšie postupy a skúsenosti, ktoré sme počas našej vinárskej praxe nadobudli. Každé víno je jedinečné svojou originalitou výroby.

Purus 3

Vysokokvalitné hrozno vybraných odrôd prechádzalo dlhou maceráciou (12 – 24 hod) na šupkách, tzv. “skin-contact wine”, čím sme dosiahli plnosť v chuti, komplexnosť a harmóniu vína, bohaté telo a dlhú dochuť. Sú to VELTLINER 2021, 2022, RIZLING RÝNSKY 2019, 2022, PINOT GRIS 2021, 2022, PINOT BLANC 2021 a RIZLING VLAŠSKÝ 2022.

Neprehliadnite:

Krížny vrch – miesto troch chotárov, staručké viničné domčeky a poviedky zahalené rúškom tajomstva, vinic
Čerstvé hrozno vo vašej záhrade. Poznáte najlepšie stolové odrody viniča?
Týchto 7 sa oplatí vyskúšať!


Najvyššia línia vín

Všetky vína Kugel uzatvárame korkovým uzáverom, chceme týmto vínam dopriať mikrooxidáciu, ktorá pozitívne pôsobí na charakter a následné vyzrievanie. Autenticitu modranského vína si zachovávajú vďaka selektovaným kvasinkám PIESOK, SKALA a HLINA. Kugel je naša najvyššia línia vín, pomenovaná podľa najvyššieho kopca v Modre – Veľká Homoľa, ľudovo nazývanej KUGEL.

PURUS KUGEL

Pôda a modranský terroir

Výživná pôda je základ pre budúci rast a vývoj kvalitného hrozna. Dôležitý je obsah humusu v pôde a tiež jej mineralogické a chemické zloženie s ohľadom na zásobu živín, najmä na obsah vápenca v pôde. Veľmi dôležitá je hustota pôdy, jej štruktúra a zrnitosť. Tieto vlastnosti ovplyvňujú vododržnosť a teplotnú bilanciu ako aj výmenu látok a zakoreňovanie viniča. Naše pôdy sú rozmanité štruktúrou, ale veľmi podobné zložením.

Purus 2023

V Malých Karpatoch pestujeme vinič v kopcoch aj na rovinách a pôdna štruktúra sa postupne mení, čo ovplyvňuje rast a vývoj hrozna na konkrétnom podloží. Na kopcoch pôdny profil tvorí najmä granit, granodiorit (žula), kremeň a sľudy. Roviny sú skôr bridlice, pieskovce a kremeň. Hlina je výrazne ílovitého charakteru, hrubozrnnejší piesok s prevahou kremeňa a zvetrané štrky. Charakter každého vína je výnimočný s použitím kvasinky podľa typu podložia – PIESOK, SKALA a HLINA.

PURUS víno


V rodine zachovávame tradíciu pestovania viniča a výroby vína a vinárskych tradícií Malokarpatského regiónu.

PURUS logo NOVÉ