Wellnessujeme na ceste k zdraviu. Námetom môže byť aj v zime niekoľko tipov pre všetky vekové skupiny

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
wellnessujeme

Wellnessujeme a plníme si jeden zo záväzkov z prelomu rokov. Rok je v rozbehovej fáze a prináša so sebou aj námety na aktivity v prospech zdravia. Pobyt v relaxačných centrách má svoje čaro v každom ročnom období. A nemusí ísť iba o tradičné pobyty napríklad v Tatrách, na Liptove, či trebárs v hlavnom meste. Dnes je ponukový lístok rezortov naozaj pestrý. Po celom Slovensku sú možnosti oddychu napríklad vo wellness centrách hotelov. Pre sezónu zima/jar 2023 pripravili viaceré bohatú ponuku relaxačných pobytov nielen pre rodiny s deťmi, páry, jednotlivcov, ale aj seniorov.

Pre deti aj dospelých

Z najdlhšej zjazdovky rovno do bubliniek. Takáto je reality a wellness pohoda s panoramatickým výhľadom, detský vlek a animácie pod Lomnickým štítom, bláznenie nielen na zjazdovke. Pre milovníkov prírody sú k dispozícii značkované zimné turistické chodníky. Najväčším lákadlom zimnej sezóny sú však lyžiarske strediská.
Jedným z nich je stredisko na Štrbskom plese, najvyššie položenom lyžiarskom stredisku na Slovensku, ktoré ponúka 9 km zjazdových tratí, takmer 27 km bežeckých tratí, snowtubing, snowrafting. Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica patrí medzi 14 najlepších svetových lyžiarskych stredísk do 20 km.

Oddych v prostredí Ľubovnianskych kúpeľov a liečivých prameňov

A čo tak stráviť voľné chvíle v doline minerálnych prameňov, ktoré majú priaznivé účinky na rôzne časti ľudského organizmu alebo ochutnať regionálne špeciality? To všetko môžete zažiť v hoteli SOREA ĽUBOVŇA, ktorý sa tiež podieľal na revitalizácii okolia prameňov a vybudovaní novej atraktívnej Cesty minerálnych prameňov, spájajúcej viacero minerálnych prameňov turistickou trasou v celom regióne. Tento tip určite zvážia najmä seniori, ktorí vo svojich aktivitách nezaostávajú.

wellnessujeme, Hotel Permon

Podmienky na lyžovanie (ne)prajú, wellnessujeme za každého počasia…

Nízke Tatry a najznámejšie stredisko Jasná (najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku) ponúka na severnej a južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Doprajte si lyžovačku na viac ako 50 km upravených zjazdoviek rôznych náročností, komfortné moderné lanovky, kvalitné zjazdovky, ako aj rôzne sprievodné podujatia. Pre deti a začiatočníkov je k dispozícii najväčší detský zimný areál Maxiland, lyžiarska a snowboardová škola s vlastným pásovým vlekom. Odvážni lyžiari môžu vyskúšať freeridové zóny, freeskiing, skifox, snowcoot, snowbike alebo večernú lyžovačku.

Neprehliadnite:


Zimný relax v Bardejovských Kúpeľoch – dobrý tip na prekonanie mnohých zdravotných neduhov

Po nenáročnom turistickom výkone…

Borovicový relax, bylinkové pohladenie či medové opojenie je pre hostí pripravené v sieti hotelov SOREA. Spolu s termálnym bazénom, saunou a širokou ponukou masáží vytvárajú dokonalú harmóniu zimného relaxu. Skicentrum Opalisko v Závažnej Porube vzdialené necelých 9 km od hotela ponúka návštevníkom zjazdovky, vleky a sedačkové lanovky bez dlhého čakania, upravené terény, ohradený detský areál s výučbou lyžovania a snowboardingu, večerné lyžovanie a zaujímavé športové akcie.

wellnessujeme

Aj zima v Bratislave má svoje čaro

Ak ste milovníci histórie, obľubujete romantické prechádzky zákutiami mesta, atmosféru malých kaviarničiek, reštaurácií, pubov, no predovšetkým múzeí, divadiel, galérií a atmosféry veľkomesta, určite využite návštevu nášho hlavného mesta. Ponuka kultúrnych podujatí v Bratislave môže byť pre vás veľkým zážitkom. Špeciálne sa môžete tešiť na znovuotvorenú Slovenskú národnú galériu, ktorá sa razom zaradila medzi klenoty slovenskečj kultúry a architektúry.

Text: redakcia
Foto: archív redakcie

Viac námetov nájdete na: www.sorea.sk