Zimný relax v Bardejovských Kúpeľoch – dobrý tip na prekonanie mnohých zdravotných neduhov

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Zimný relax Bardejovské Kúpele

Zimný relax v Bardejovských Kúpeľoch je osvedčenou investíciou do vlastného zdravia. Liečia sa tu viaceré choroby, ktorým sa jednoducho vyhnúť nedá. No zmierniť ich priebeh a vyliečiť sa, to je túžba nemocných a zároveň neskrývaný pohľad na predchádzanie hlbším zdravotným problémom. Slovom, Bardejovské Kúpele sú príjemným miestom na relax aj pre zdravých klientov.

Silu liečivých prameňov potvrdila už história

Keď už stručne listujeme v histórii kúpeľov až po súčasnosť, v kronikách je ľahko čitateľné, že dobrá povesť tunajších kúpeľov sa rýchlo šírila. Napríklad už v roku 1505 vybudovali kabíny na kúpanie chorých, ktorí dochádzali zo širokého okolia. V roku 1777 postavili v blízkosti prameňov murovanú budovu s dvanástimi izbami pre pohodlie chorých. Liečivé výsledky prilákali maďarskú i poľskú šľachtu, čo malo veľký význam pre ďalší úspešný rozvoj kúpeľov.

Bardejovské kúpele sú otvorené v špeciálnom režime
Bardejovské kúpele, a. s., patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. LIečia sa tu onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Kúpele si vychutnávala cisárovná Alžbeta, ale aj rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

WELLNESS SPA HOTEL OZÓN

Tento komplex slúži na regeneráciu tela a duše a ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu, ale aj pre návštevníkov a hostí. Nájdete v ňom vodný a saunový svet.

Bardejovské Kúpele umožňujú zakúpené pobyty presunúť bez doplatkov

HOTEL ALEXANDER****

Vo WELLNESSE nájdete whirlpool, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážna sprcha, tepidárium, fitness. Taktiež je možné využiť ponuku bladarných masáží.

Neprehliadnite:

Chcete patriť k ľadovým medveďom
Zdravie pláva okolo nás, alebo nikdy nie je neskoro na otužovanie

Bardejovské Kúpele sa právom zaradili k špičke slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Mnohé diagnózy tu strácajú na sile a pacientom pobyt v tomto rezorte zdravia jedenoznačne a dokázateľne pomáha. onkologické ochorenia, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Nedávne okrúhle 100. výročie slovenského kúpeľníctva je dôvod navyše.

Bardejovské Kúpele privítajú aj samoplatcov

Viac na: www.kupele-bj.sk