Zdajú sa vám skleníky drahé? V tom prípade si zaobstarajte fóliovník. Vaše rozhodnutie sa oplatí


1989   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
fóliovník

Užitočný fóliovník by mohol byť – ak ste majiteľom domu so záhradou – súčasťou vašej relaxačnej zóny. Jednou z výhod bývania v rodinnom dome, prípadne vlastníctva záhradky, je totiž aj priestor na pestovanie ovocia, zeleniny, či byliniek. To, akú budete mať úrodu, je pochopiteľne veľmi závislé od toho, aké počasie bude v priebehu roka.

Lacnejšie neznamená nekvalitnejšie 

Aby ste mali lepšie podmienky na pestovanie a vedeli tieto podmienky do určitej miery lepšie kontrolovať, môžete si zadovážiť skleník. To sa síce ľahko povie, treba však poznamenať, že nejde o úplne lacnú záležitosť, čo množstvo ľudí od kúpy odrádza. Alternatívou k skleníkom sú lacné fóliovníky. Vyrobené sú z pozinkovaných oceľových obručí a pokryté UV4 fóliou. Okrem toho, že fóliovníky stoja zlomok ceny skleníka, k ich výhodám patrí aj to, že ich je jednoduchšie rozobrať, premiestniť a znova zložiť na novom mieste. A pritom sa nemusíte báť, že by fóliovníky boli nekvalitné. Ich rámy majú životnosť 20 a viac rokov, čo je vzhľadom na priaznivú cenu fóliovníkov fantastické. Rôzne veľkosti sú samozrejmosťou, takže nájsť ten pravý fóliovník pre vašu záhradu bude úplne jednoduché.

fóliovník

S minimálnou investíciou môžete mať lepšiu úrodu

 Ak ste si už vybrali vhodný fóliovník, musíte ešte vybrať konkrétne miesto, kde ho postavíte. Ideálne miesto pre fóliovník je také, na ktorom bude dostatok svetla a umiestniť by ste fóliovník mali zo severu na juh. Netreba zabúdať na prístup k zdroju vody, aby ste mohli pestované plodiny bezproblémovo zavlažovať.

Neprehliadnite:

zimné záhrady
Zimné záhrady a nábytok – myslite na tento dobrý nápad už teraz a užite si záhradu aj v zime

Fóliovník dobrá voľba

Na záver si ešte zhrňme výhody, ktoré vám fóliovník môže priniesť. Ide o alternatívu k skleníkom, ktorá je lacnejšia a jednoduchšia na inštaláciu. Podobne ako skleník aj fóliovník chráni plodiny pred poveternostnými podmienkami.Vďaka fóliovníku môžete ľahšie kontrolovať teplotu, vlhkosť, vetranie a zavlažovanie, čo vedie k predĺženiu vegetačného obdobia. Dobrý fóliovník tak vytvorí správnu mikroklímu pre vaše plodiny a vy tak budete mať lepšiu úrodu. (F)

Foto: pixabay a moskvich1977 / Shutterstock.com