Stres. Potrebujete sa ho zbaviť? Ponúkame vám jednu z istých ciest – maľovanie podľa čísel

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
stres maľovanie

Stres, napätie či úzkosť postretli už zrejme každého z nás. Vnútorné napätie a ťažkosti so sústredením sú prvé psychické následky stresu, ktoré môžu prerásť do celkového vyčerpania, vzniku rizika srdcového infarktu či mozgovej príhody. Niekto zvláda tieto nepríjemné pocity lepšie, iný horšie. Jedno je však isté – každý potrebuje určitú formu relaxu, aby sa tohto problému zbavil. Čo tak vyskúšať maľovanie podľa čísiel? Ideme na to…

Maľovanie podľa čísel vám zlepší náladu

Lepšiu náladu a tým pádom aj menej stresu vám môže navodiť viacero vecí naraz. Príjemné stretnutie s priateľmi, fototapety na stenu s pozitívnym motívom ale aj maľovanie. Výhodou maľovania podľa čísel je, že nemusíte mať žiadne umelecké nadanie. Jednoducho si rozložte svoj set na maľovanie, sústreďte sa na obraz a zabudnite na všetky starosti. Uvidíte, že vaša nálada sa zlepší a stres bude preč aspoň na chvíľu. Keď uvoľníte svoju myseľ, možno nájdete riešenie na niektoré svoje problémy a postupne tak stres z tela odbúrate.

stres maľovanie

Zbavíte sa stresu a namaľujte si krásny obraz 

Maľovanie podľa čísel je veľmi jednoduché, pretože obraz je už v podstate namaľovaný na plátne. Treba mu iba dodať tie správne farby. Všetko čo potrebujete, nájdete v balení s obrazom. Farby sú označené číslami, takže v podstate iba vyfarbujete príslušné políčka na plátne, ktoré sú taktiež očíslované. Všetko čo do toho musíte vložiť je čas a trpezlivosť. Odmenou vám však bude zrelaxovaná myseľ a hotový obraz. Maľovať by ste mali pravidelne a dlhodobo. Vyčleňte si aspoň 2 – 3 hodiny týždenne na túto aktivitu a uvidíte, že sa budete čoskoro cítiť lepšie.  

Neprehliadnite:

REM fáza spánok
Viete, čo je REM fáza a že nie je len o snoch? Ako funguje spánkový cyklus v kontexte zdravia?

Vlastnoručne vytvorená ozdoba interiéru

Fotka, zrkadlo či obraz sú asi najčastejšie dekorácie visiace na stene. Teraz si môžete na stenu zavesiť obraz, ktorý si namaľujete vy samy. Výber motívov je naozaj pestrý, takže si môžete vybrať, či si namaľujete niečo abstraktné, umelecké alebo stavíte na obraz so zvieratami alebo upokojujúcimi morskými vlnami. Pri každom pohľade na obraz si tak môžete pripomenúť pohodu, ktorú ste pri maľovaní podľa čísel zažili. (F)

Foto: pixabay a Elena_Gr / Shutterstock.com